„Mis Amerika“ konkursas atsikratė „nekenčiamų“ bikinių
Gro­žio kon­kur­so „Mis Ame­ri­ka“ or­ga­ni­za­to­riai at­si­sa­ko bi­ki­ni kon­kur­so ir ža­da ne­be­ver­tin­ti kon­kur­so da­ly­vių pa­gal jų iš­vaiz­dą.

Beveik prieš 100 metų pirmą kartą Atlantik Sityje, Naujajame Džersyje, surengto maudymosi kostiumėliais apsirengusių gražuolių konkurso tikslas buvo pritraukti kuo daugiau turistų į paplūdimio kurortą pirmą savaitgalį po Darbo dienos, kuri JAV švenčiama pirmąjį rugsėjo pirmadienį.

Tačiau ilgainiui dalyvėms tapo nebepriimtini pasirodymai su bikini ir net vakarinių suknelių konkursai, kurie kai kam jau atrodo senamadiški. Praėjusį gruodį kilęs skandalas dėl elektroninių laiškų, kuriuose konkurso organizatoriai šaipėsi iš buvusių „Mis Amerika“ intelekto, išvaizdos ir net lytinio gyvenimo, privertė pertvarkyti konkurso vadovybę, kurioje tris aukščiausius postus dabar užima moterys.

„Mes nesiruošiame jūsų vertinti pagal jūsų išvaizdą, nes mums rūpi tai, kas daro jus jumis“, – pareiškė buvusi „Mis Amerika“ ir dabartinė organizacijos Patikėtinių tarybos vadovė Gretchen Carlson antradienį, dalyvaudama televizijos laidoje „Good Morning America“.

G. Carlson, dėl kurios iškeltos seksualinio priekabiavimo bylos televizijos „Fox News“ ir „Fox Television Stations“ grupės generaliniam direktoriui ir valdybos pirmininkui Rogeriui Ailesui teko palikti savo pareigas, sako iš konkurso dalyvių dažnai girdėdavusi, kad jos „nenori eiti į sceną apsiavusios bateliais aukšta pakulne ir apsirengusios maudymosi kostiumėliais“.

„Ir žinote ką? – klausė ji laidoje. – Daugiau to nebereikės.“

Panašios nuomonės laikosi ir 1993 metų konkurso „Mis Amerika“ nugalėtoja Leanza Cornett. Pasak jos, bikini konkursas jai buvo kažkas, ką ji prisivertė ištverti.

„Aš jo nekenčiau, – sakė ji antradienį interviu „The Associated Press“. – Bet supratau šios konkurso dalies svarbą. Tai buvo tradicijos dalis, paaiškinanti kodėl mes esame čia, Atlantik Sityje, kur viskas prasidėjo nuo maudymosi kostiumėlių konkurso. Taigi, aš jį apsirengiau.“

„Manau, kad judėjimo #MeToo aplinkybėmis, tai yra protingas sprendimas, – tęsė L. Cornett. – Dabar gyvename kitame laikotarpyje, todėl siekdamos didesnių teisių moterims sulauksime daug rimtesnio požiūrio. Mano nuomone, tai yra didelis pasiekimas.“

G. Carlson sakė nebijanti, kad panaikinus bikini konkursą nukentės renginio televizijos reitingai. Pasak jos, maudymosi kostiumėlių dalis nebuvo pati žiūrimiausia. Atrodo, kad žiūrovams daugiau rūpi talentų konkursas, nurodė G. Carlson.

Ji taip pat sakė, kad organizatoriai įves pakeitimų vakarinių apdarų demonstravime, ir patikino, kad moterys nebus vertinamos pagal jų pasirinktus drabužius.

„Mums rūpi, ką jos pačios sako“, – sakė G. Carlson.

Šias permainas galima bus išvysti ateinančiame „Mis Amerika“ konkurse, kuris bus transliuojamas rugsėjo 9 dieną.