„Michelin“ gidas iš sąrašo išbrauks garsųjį prancūzų restoraną
An­tra­die­nį „Mi­che­lin“ gi­das lei­do vie­nam ge­riau­sių pra­ncū­zų res­to­ra­nų at­si­sa­ky­ti gar­bės bū­ti įtrauk­tam į šį pres­ti­ži­nį, mais­to gur­ma­nams skir­tą va­do­vą.

Sebastianas Brasas, kurio Averono regione esantis restoranas „Le Suquet“ net 18 metų išlaikė maksimalų trijų „Michelin“ žvaigždučių įvertinimą, praeitų metų rugsėjį pareiškė, kad nebenori gaminti, žinodamas, jog vienas kiek prasčiau paruoštas patiekalas jam gali kainuoti reputaciją.

„Mums sunku gide išlaikyti restoraną, kuris nepageidauja ten būti, – AFP teigė „Michelin“ atstovė Claire Dorland Clauzel. – Tai pirmas tokio pobūdžio viešas pasitraukimas.“ Pasak jos, kiti restoranai būdavo išbraukiami tik šefams išėjus į pensiją ar pasikeitus jų koncepcijai. Ji patvirtino, kad kitą savaitę pasirodysiančiame 2018 metų „Michelin“ gide restoranas jau nebus minimas.

Praeitų metų pabaigoje 46 metų S. Brasas šokiravo pasaulio gurmanus, pareiškęs, jog atsisako trijų „Michelin“ žvaigždučių. Tokį įvertinimą Prancūzijoje turi 27 elitiniai restoranai.

„Esi tikrinamas du ar tris kartus per metus ir niekada nežinai kada. Gali būti patikrintas kiekvienas patiekalas, – pasakojo šefas AFP. – Tai reiškia, jog gali būti patikrintas bet kuris iš 500 kasdien pagaminamų patiekalų.“

Nors tai pirmas sykis, kai restoraną iš sąrašų išbraukia „Michelin“ gidas, S. Brasas nėra pirmas šefas, pasitraukęs iš itin didele konkurencija pasižyminčio „Michelin“ žvaigždučių pasaulio. Panorę ramesnio gyvenimo tai yra padarę du prancūzų ir vienas danų šefas.