„Mažosios moterys“ vilioja Holivudo talentus
Ak­to­rė ir re­ži­sie­rė Gre­ta Ger­wig, su­lau­ku­si di­džiu­lės sa­vo fil­mo „La­dy Bird“ sėk­mės, nu­spren­dė jė­gas iš­ban­dy­ti kur­da­ma kny­gos „Ma­žo­sios mo­te­rys“ ekra­ni­za­ci­ją.

Tokios superžvaigždės kaip Meryl Streep, Emma Stone, Saoirse Ronan ir naujausias Holivudo numylėtinis Timothee Chalamet derasi dėl galimybės vaidinti vaikų literatūros klasike laikomos Louisos May Alcott romano „Mažosios moterys“ ekranizacijoje.

Jei visi aktoriai bus patvirtinti, G. Gerwig, S. Ronan ir T. Chalamet antrą kartą dirbs išvien. Jaunieji aktoriai vaidino 2017 metų tragikomiškoje dramoje „Lady Bird“, už kurią G. Gerwig buvo nominuota „Oskarui“ metų režisieriaus kategorijoje. Ji buvo tik penktoji šioje kategorijoje nominuota moteris per visą „Oskarų“ teikimo istoriją.

L. M. Alcott romanas išleistas 1868–1869 metais. Originalią versiją sudaro du tomai. Romane pasakojama apie keturias seseris Marč – Džo, Megę, Betę ir Eimi – bei jų gyvenimą per JAV pilietinį karą ir po jo.

Manoma, kad M. Streep vaidintų mergaičių mamą, S. Ronan – rašytoja ketinančią tapti Džo, E. Stone – Megę, o T. Chalamet – su seserimis susidraugavusį Lorį.

Iš pradžių G. Gerwig buvo siūloma tik perrašyti filmo scenarijų. Tačiau kai „Lady Bird“ sulaukė tokios sėkmės, kino studija „Sony“ ėmė įkalbinėti aktorę, scenaristę ir režisierę pasirinkti „Mažąsias moteris“ kaip savo naujausią projektą.

Romanas jau ne sykį buvo perkeltas į didžiuosius ir mažuosius ekranus. Pati populiariausia – 1994 metais sukurta versija, kurioje Džo įkūnija Winona Ryder.