Žurnalistės žudikui – įkalinimas iki gyvos galvos
Ko­pen­ha­gos teis­mas tre­čia­die­nį pri­pa­ži­no kal­tu po­van­de­ni­nį lai­vą pa­sis­ta­čiu­sį da­nų iš­ra­dė­ją Pe­te­rį Mad­se­ną dėl per­nai įvyk­dy­to šve­dų žur­na­lis­tės Kim Wall nu­žu­dy­mo ir sky­rė jam įka­li­ni­mo iki gy­vos gal­vos baus­mę, pra­ne­šė bri­tų na­cio­na­li­nis trans­liuo­to­jas BBC.

Vieno profesionalaus teisėjo ir dviejų prisiekusiųjų sprendimo buvo laukiama 13 val. (14 val. Lietuvos laiku). Verdikto nekantriai laukia ir maždaug 50 žurnalistų, iš teismo pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Per 11 dienų trukusius teismo posėdžius paaiškėjo 47 metų P. Madseno tamsios seksualinės fantazijos, susijusios su moterų kankinimu ir galvų nukirtimu.

Kaltintojai, kurie ekscentrišką išradėją kaltina tyčine, iš anksto apgalvota žmogžudyste, lytiniu smurtu sunkinančiomis aplinkybėmis ir palaikų išniekinimu, ragino skirti jam įkalinimą iki gyvos galvos. Danijoje tokia bausmė reiškia vidutiniškai 16 metų kalėjime.

Tokiu būdu P. Madsenas galėtų tapti 15-tu žmogumi per 10 metų, gavusiu įkalinimo iki gyvos galvos bausmę šioje saugumu garsėjančioje Šiaurės šalyje.

P. Madsenas pripažino sukapojęs K. Wall kūną ir išmetęs palaikus per bortą. Už šiuos veiksmus gali būti skirta pusės metų kalėjimo bausmė. Tačiau jis neigia nužudęs žurnalistę.

Kaltintojas Jakobas Buchas-Jepsenas sakė, kad P. Madsenas 30 metų K. Wall nužudė įgyvendindamas makabrišką seksualinę fantaziją ir „bandė padaryti tobulą nusikaltimą“.

Tačiau P. Madsenas tvirtino, kad laisvai samdoma žurnalistė, kuri rugpjūčio 10 dieną įlipo į jo laivą paimti iš interviu, mirė atsitiktinai, laive staiga nukritus oro slėgiui ir pasklidus nuodingiems garams.

„Aš tikrai, tikrai atsiprašau už tai, kas nutiko“, – pasakė jis teismui abiem šalims pirmadienį išdėsčius baigiamuosius argumentus.