Vokietijos populistinės AfD narys atsivertė į islamą
Vo­kie­čių po­li­ti­kas, il­ga­me­tis kraš­tu­ti­nių de­ši­nių­jų par­ti­jos „Al­ter­na­ty­va Vo­kie­ti­jai“ (AfD) na­rys, at­si­ver­tė į is­la­mą ir at­sis­ta­ty­di­no iš šios po­li­ti­nės jė­gos sky­riaus ry­ti­nė­je Bran­den­bur­go že­mė­je va­do­vo pos­to.

Populistinė AfD rinkimų kampanijos metu žadėjo griežtai kovoti su „Vokietijos islamizacija“, prie kurios esą prisideda imigracija ir didelis gimstamumas šalies musulmonų bendruomenėje.

AfD skyriaus Brandenburgo žemėje atstovas spaudai trečiadienį patvirtino, kad Arthuras Wagneris prieš dvi savaites „dėl asmeninių priežasčių“ pasitraukė iš partijos skyriaus valdybos. „Tai mano asmeninis reikalas“ – sakė A. Wagneris Berlyno dienraščiui „Tagesspiegel“.

Elektroniniame laiške Danielis Friese rašė, kad partija tik atsistatydinus A. Wagneriui sužinojo, kad jis priėmė islamą.

Apie pasikeitusį tikėjimą nepastebėjo net AfD lyderis Kai Berger. Jis žurnalui „Bild“ teigia esąs apstulbęs: „Jis buvo taip įsitraukęs į Bažnyčią, dalyvavo parapijos taryboje, ir kitur. Toks sprendimas netelpa į galvą“.

„Berlyno dienraštis „Tagesspiegel“ trečiadienį rašo, kad A. Wagneris į AfD įstojo netrukus po to, kai 2013 metais ši partija buvo įsteigta. Anksčiau jis taip pat aktyviai dalyvavo pabėgėliams padedančios organizacijos veikloje.