Vokietijos kanclerė Merkel kitąmet sakys kalbą Harvardo universiteto absolventams
Vo­kie­ti­jos kanc­le­rė An­ge­la Mer­kel ki­tų me­tų ko­vą sa­kys kal­bą per Har­var­do uni­ver­si­te­to dip­lo­mų įtei­ki­mo ce­re­mo­ni­ją, penk­ta­die­nį pa­skel­bė ši pres­ti­ži­nė JAV aukš­to­jo moks­lo įstai­ga.

„Angela Merkel yra viena įtakingiausių ir gerbiamiausių mūsų laikų politinių veikėjų“, – laikraščiui „The Harvard Gazette“ sakė universiteto rektorius Larry Bacow.

„Per keturias kadencijas Vokietijos kanclerės poste jos lyderystė buvo labai svarbi nustatant ne tik jos valstybės, bet ir Europos ir viso pasaulio kursą“, – pareiškė L. Bacow.

„Ji ir toliau atlieka svarbų vaidmenį sprendžiant vienus didžiausių mūsų eros iššūkių, ir aš nekantriai laukiu, kai galėsiu pasitikti ją Harvarde ateinantį kovą ir išklausyti neabejotinai įsimintiną kalbą“, – pridūrė jis.

A. Merkel 2019-ųjų kovo 30-ąją bus pagrindine pranešėja per Harvardo universiteto 368-ąją diplomų įteikimo ceremoniją.

64-erių politikė eina kanclerės pareigas nuo 2005-ųjų ir tikisi išbūti valdžioje dar iki 2021-ųjų. A. Merkel artima sąjungininkė Annegret Kramp-Karrenbauer penktadienį buvo išrinkta nauja jos konservatyvios Krikščionių demokratų sąjungos lydere.

Anksčiau per Harvardo universiteto diplomų įteikimo ceremoniją kalbas yra sakę tokie veikėjai, kaip JAV televizijos pokalbių laidų žvaigždė Oprah Winfrey, knygų „Haris Poteris“ autorė J. K. Rowling ir trys buvę Vokietijos kancleriai – Helmutas Kohlis, Helmutas Schmidtas ir Konradas Adenaueris.