Vokietijoje užpuolikas peiliu sužeidė 14 žmonių
14 žmo­nių su­žeis­ta per pei­liu gink­luo­to už­puo­li­ko at­aką šiau­rės Vo­kie­ti­jos mies­te Liu­be­ke. Po­li­ci­ja pra­ne­ša, kad įta­ria­ma­sis – areš­tuo­tas. Pra­ne­ša­ma, kad vie­nas žmo­gus – mi­rė, skel­bia BBC.  

Vokietijos policija aiškinasi šio išpuolio aplinkybes ir priežastis. Pranešama, kad mieste – sustiprintas saugumas, gatvėse – daug policijos pareigūnų.

Liudininkų teigimu, užpuolikas švaistytis peiliu pradėjo autobuse. „Matėme, kaip iš autobuso šoko ir rėkdami bėgo žmonės. Keliolika sužeistųjų buvo išvežti į ligonines, užpuolikas juos sužeidė peiliu“.

Pasak policijos, dar neaišku ar šį išpuolį galima pavadinti teroristiniu.

Išpuolis buvo įvykdytas žmonių pilname autobuse, važiavusiame link Travemiundės – populiaraus pajūrio kurorto šalia Liubeko miesto. Kartu važiavęs vyras išsitraukė ginklą ir puolė keleivius, pranešė vietos dienrašti „Luebecker Nachrichten“, remdamasis neįvardytais incidento liudininkais.

Vairuotojas iškart sustabdė autobusą, todėl keleiviai galėjo pabėgti, sakoma leidinio tinklalapyje paskelbtame pranešime.

„Keleiviai šokinėjo iš autobuso ir klykė. Buvo baisu. Vėliau buvo išnešti sužeistieji. Užpuolikas turėjo virtuvinį peilį“, – „Luebecker Nachrichten“ citavo šalia įvykio vietos gyvenantį Lotharą H.

Pranešime sakoma, kad netoli įvykio vietos buvo policijos automobilis, todėl pareigūnai greitai atvažiavo ir suėmė įtariamąjį.

Naujienų agentūra DPA, remdamasi policijos informacija, paskelbė, kad niekas nežuvo. Vis dėlto užpuolimo motyvai kol kas neaiškūs.

Kaip rašo „Luebecker Nachrichten“, užpuolikas yra apie 35 metų iranietis, bet jo vardas nebuvo paskelbtas.

Vokietija kelerius pastaruosius metus gyvena padidintos saugumo parengties sąlygomis dėl islamo ekstremistų įvykdytų kelių pražūtingų išpuolių.