Vokietijoje į žmones rėžėsi automobilis
Miuns­te­rio mies­te Va­ka­rų Vo­kie­ti­jo­je į pės­čiuo­sius įsi­rė­žė kro­vi­ni­nis au­to­mo­bi­lis. Yra žu­vu­sių­jų ir su­žeis­tų­jų.

Kaip pranešė vietos žiniasklaida, žuvo trys žmonės, apie 30 sužeistų, informavo DW. Šešių nukentėjusiųjų būklė kritinė.

„Spiegel Online“ žiniomis, policija šį įvykį laiko sąmoninga ataka. Anot leidinio, užpuolikas nusišovė.

Incidentas įvyko senamiesčio aikštėje. Mašina įsirėžė į žmones, sėdėjusius netoli paminklo.

Vokiečių policija paprašė per socialinius tinklus neskleisti gandų apie šį įvykį. Teigė, kad informacija apie tai bus skelbiama.

Vestfalijos žemės policija per „Twitter“ pranešė: „Esama žuvusiųjų ir sužeistųjų. Prašome vengti to rajono, mes esame įvykio vietoje.“ Įvykio vieta aptverta, atliekamas tyrimas.

Vokietijos policija oficialiai patvirtino, kad yra trys žuvusieji ir 20 sužeistųjų, informavo AP.

***

"Twitter" nuotrauka

.

AFP/Scanpix nuotrauka

.

Reuters/Scanpix nuotrauka

.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovė Ulrike Demmer tviterio žinute pareiškė užuojautą visiems paveiktiems šios tragedijos ir nurodė, kad „mūsų mintys – su aukomis ir jų šeimomis“, pranešė BNS.

Per kelerius pastaruosius metais Vokietijoje įvykdyta virtinė teroro atakų, tarp jų panaudojant transporto priemones.

2016 metų gruodžio 19-ąją 24 metų Tuniso pilietis Anisas Amri pagrobė sunkvežimį, nužudęs jo vairuotoją, ir rėžėsi į žmonių pilną kalėdinę mugę Berlyne. Tąsyk žuvo 12 žmonių, dar 48 buvo sužeisti.

Po keturių dienų po šios atakos A. Amri buvo nukautas Italijos policijos Milane, kur jis nusigavo kirtęs kelias Europos valstybes. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

IS taip pat prisiėmė atsakomybę už kelias kitas panašias atakas Europoje – pavyzdžiui, Barselonos La Ramblos bulvare 2017-ųjų rugpjūtį, kai žuvo 14 žmonių ir dar per 100 buvo sužeisti.

Daugiausiai žmonių gyvybių pareikalavęs tokio pobūdžio incidentas įvyko 2016 metų liepos 14-ąją Prancūzijos pietiniame kurorte Nicoje. Minint nacionalinę šventę – Bastilijos paėmimo dieną – užpuolikas, nukreipęs į minią sunkvežimį, nužudė 86 žmones.