Vokiečių konservatorius Weberis sieks Europos Komisijos pirmininko posto
Vo­kie­ti­jos kanc­le­rė An­ge­la Mer­kel tre­čia­die­nį par­ėmė vie­no iš sa­vo są­jun­gi­nin­kų Eu­ro­pos Par­la­men­te kan­di­da­tū­rą į Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pos­tą.

Europos liaudies partijos (EPP) vadovas Manfredas Weberis anksčiau paskelbė apie savo ketinimus per kitais metais įvyksiančius Europos Parlamento rinkimus vadovauti centro dešinės partijų grupei.

„Noriu būti EPP kandidatas 2019 metų Europos rinkimuose ir tapti kitu Europos Komisijos pirmininku“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė M. Weberis.

Bavarijos Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) – A. Merkel partijos sąjungininkės – narys M. Weberis sakė: „Europai reikia naujos pradžios ir daugiau demokratijos.“

Įtakingai Europos Komisijai šiuo metu pirmininkauja buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas-Claude'as Junckeris, taip pat priklausantis EPP. Jo penkerių metų kadencija baigsis ateinančiais metais.

Kelios ES šalys neseniai reiškė susirūpinimą tuo, kad esą per daug vokiečių užima aukštus postus Europos Sąjungoje.

A. Merkel žurnalistams Berlyne sakė, kad EPP tik po kelių mėnesių pasirinks žmogų, vadovausiantį šiai grupei per kitų metų gegužę įvyksiančius Europos Parlamento rinkimus.

Jei EPP po šių rinkimų iškiltų kaip didžiausia jėga, 46 metų inžinierius M. Weberis turėtų geras galimybes pakeisti J.-C. Junckerį.

„Yra daug žingsnių, kuriuos iki to laiko reikia atlikti, bet pats pirmasis buvo žengtas dabar, paskelbus jo kandidatūrą“, – sakė A. Merkel ir pridūrė: „Aš remiu Manfredo Weberio kandidatūrą.“