Vladimiras Putinas: Prieš kreipdamasi į Maskvą Jungtinė Karalystė turi išsiaiškinti šnipo apnuodijimą
Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas pir­ma­die­nį par­eiš­kė, kad Lon­do­nas pri­va­lo pats iš­siaiš­kin­ti bu­vu­sio dvi­gu­bo agen­to ap­nuo­di­ji­mą ir tik ta­da kreip­tis į Mask­vą, pra­ne­šė nau­jie­nų agen­tū­ros.

„Išsiaiškinkit viską savo pusėje, ir tada mes su jumis tai aptarsime“, – pareiškė Rusijos lyderis BBC žurnalistui, informavo naujienų agentūra „Interfax“.

Kai kurie vyresnieji politikai pirštu rodo į Rusiją, kad ši mėgino nužudyti Sergejų Skripalį, perdavusį paslapčių Didžiajai Britanijai ir vėliau apsigyvenusį joje 2010 metais po apsikeitimų šnipais. Šiuos kaltinimus Maskva neigia.

Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May vėliau pirmadienį padarys pareiškimą Bendruomenių rūmuose. Ji kalbės po vyriausybės Nacionalinio saugumo tarybos posėdžio, kuriam ji pirmininkavo ir kuriame jai buvo pateikti nauji duomenys apie išpuolio prieš Skripalius tyrimą.

„Kai mūsų padėtis bus tokia, kad galėsime priskirti šią ataką, mes taip ir padarysime, ir vyriausybė paskelbs atitinkamą atsaką“, – sakė pirmadienį Th. May atstovas.

Tomas Tugendhatas, pirmininkaujantis Bendruomenių Rūmų užsienio reikalų komitetui sakė BBC radijui: „Tiesą sakant, nustebčiau, jei ji neparodytų pirštu į Kremlių.“

Tačiau V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau pirmadienį dar kartą paneigė, kad Maskva kaip nors prisidėjo prie šio incidento.

„Tas Rusijos pilietis, kurį minėjot... dirbo vienai britų specialiajai tarnybai, incidentas įvyko Britanijos teritorijoje, ir tai jokiu būdu nėra Rusijos problema, ką jau kalbėti apie Rusijos lyderius“, – pareiškė jis.