Vladimiras Putinas kviečia į savo rinkimus
Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas, ra­gin­da­mas ru­sus sek­ma­die­nį bal­suo­ti pre­zi­den­to rin­ki­muo­se, ku­riuos ne­abe­jo­ti­nai lai­mės, ape­lia­vo į jų „mei­lę Tė­vy­nei“.

Kremlius siekia didelio rinkėjų aktyvumo, nes jis suteiktų legitimumą neišvengiamai ketvirtai V. Putino kadencijai. Opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas ragina boikotuoti rinkimus, kuriuos vadina apgaule.

„Už ką balsuoti, kaip pasinaudoti savo laisvo pasirinkimo teise, spręsti kiekvienam žmogui“, – vėlai ketvirtadienį paskelbtame klipe, kurį penktadienį ryte rodė žiniasklaidos priemonės, sako V. Putinas.

„Tačiau jei sprendimo vengiama, šis svarbus pasirinkimas bus padarytas neatsižvelgiant į jūsų nuomonę“, – pridūrė prezidentas.

Pasak jo, rusai turėtų apsispręsti vadovaudamiesi savo „sąžine, tiesos ir teisingumo supratimu ir meile Tėvynei“.

Prognozuojama, kad V. Putinas laimės apie 70 proc. balsų, nors jo kampanija buvo blanki, televizijos debatuose prezidentas asmeniškai nedalyvavo.

Su juo varžysis septyni kiti kandidatai, įskaitant milijonierių komunistą Pavelą Grudininą ir buvusią realybės televizijos vedėją Kseniją Sobčak, bet nė vieno varžovo populiarumas neviršija 8 procentų.

Uoliausiam V. Putino kritikui A. Navalnui buvo uždrausta dalyvauti rinkimuose, nes jis yra teistas. A. Navalno šalininkai jo teistumą vadina politiškai motyvuotu.