Vladimiras Putinas ir Petro Porošenko kalbėjosi telefonu
Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas ir Ukrai­nos ly­de­ris Pe­tro Po­ro­šen­ka pir­ma­die­nį kal­bė­jo­si te­le­fo­nu ir, be ki­ta ko, ap­ta­rė Ki­je­vo ir se­pa­ra­tis­tų ap­si­kei­ti­mą be­lais­viais, tre­čia­die­nį pra­ne­šė Krem­liaus at­sto­vas Dmi­tri­jus Pes­ko­vas.

„P. Porošenka ir V. Putinas užvakar tikrai kalbėjosi telefonu“, – pranešė jis žurnalistams trečiadienį.

D. Peskovo teigimu, tas pokalbis įvyko Kijevo iniciatyva.

P. Porošenka pasiūlė Rusijai savo pagalbą tiriant sekmadienį įvykusią katastrofą, kai keleivinis lėktuvas „Antonov An-148“ nukrito praėjusius vos kelioms minutėms po pakilimo iš Maskvos Domodedovo oro uosto. Visi juo skridę žmonės – 65 keleiviai ir šeši įgulos nariai – žuvo.

„Ukrainos prezidentas išreiškė užuojautą Rusijos vadovui dėl išvakarėse įvykusios aviakatastrofos“, – pridūrė jis.

Pasak V. Putino atstovo, P. Porošenka „sakė esąs pasirengęs sąveikauti su gamintojo fabriko linija aiškinantis aviakatastrofos priežastis“.

„Be to, buvo užsiminta apie būtinybę tęsti prieš Naujuosius metus pradėtą apsikeitimo belaisviais procesą. Tiesą sakant, prezidentai detaliau kalbėjosi šia tema“, – teigė D. Peskovas.

„Taip pat dar kartą buvo akcentuota, kad būtina įgyvendinti Minsko susitarimus, ir kad jiems nėra kitų alternatyvų“, – sakė jis.