Vladimiras Putinas dėl išpuolio kaltina globalizaciją
Šau­dy­nes Kry­mo Ker­čės pro­fe­si­nė­je mo­kyk­lo­je pla­čiau pa­ko­men­ta­vo Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas, ku­ris iš­puo­lį pa­va­di­no glo­ba­li­za­ci­jos pa­sek­me. 

„Pagal viską sprendžiant tai, be abejo, yra globalizacijos rezultatas, kaip nebūtų keista. Socialiniuose tinkluose, internete mes matome, kad sukurtos ištisos bendruomenės“, – šaudynes komentavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, rašo portalas „Dožd“.

Jo nuomone priimti sprendimą užpulti bendramokslius jaunuolį pastūmėjo „žinomi tragiški įvykiai Jungtinėse Valstijose. <...> Jauni žmonės su nestabilia psichika susikuria iškreiptus herojus. Tai reiškia, kad mes visi – ne tik Rusijoje, bet visame pasaulyje – apskritai blogai reaguojam į besikeičiantį pasaulį. Tai reiškia, kad mes nesukuriame taip reikalingo įdomaus ir naudingo turinio jauniems žmonėms. Juos patraukia štai toks herojiškumo surogatas. Jis ir priveda prie tokios prigimties tragedijų.“

Sprogdinimo ir šaudynių vienoje Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio profesinėje mokykloje aukų padaugėjo iki 20, ketvirtadienį paryčiais pranešė Kerčės miesto administracijos vadovo pavaduotojas Diljaveras Melgazijevas.

Rusų tyrėjai aiškinasi 18-mečio, sukėlusiop šaudynes, motyvus.