Viešbučių tinklas „Marriott“ įžeidė Kiniją
Vieš­bu­čių tink­las „Mar­riott“ ket­vir­ta­die­nį at­sip­ra­šė Ki­ni­jos vy­riau­sy­bės, kad klien­tų apk­lau­so­je Ti­be­tą ir sa­ve su­ve­re­niu lai­kan­tį Tai­va­ną įvar­di­jo kaip at­ski­ras vals­ty­bes.

Pasak žiniasklaidos, kinų policija tiria, kaip galimą nusikaltimą.

„Marriot“ tarptautinė grupė „gerbia Kinijos teritorinį vientisumą“, savo tinklalapyje rašo kompanija.

Apklausoje klientų prašoma nurodyti, kurioje šalyje jie gyvena, ir tarp pateikiamų pasirinkimo variantų yra Tibetas, Taivanas ir Honkongas.

„Mes neremiame jokios separatistinės organizacijos, paminančios Kinijos suverenumą ir teritorinį vientisumą, – sakoma „Marriott“ išplatintame pranešime. – Atsiprašome už bet kokius veiksmus, sukėlusius nesusipratimų.“

Pekinas itin jautriai reaguoja į bet kokius pareiškimus apie Taivano statusą. Kinija šią salą laiko savo maištinga provincija ir tvirtina esanti pasiruošusi ją bet kada susigrąžinti, prireikus – ginklu.

Pekinas kritikuoja knygų, žemėlapių arba programinės įrangos leidėjus, jeigu šie Taivaną įvardija kaip suverenią valstybę.

Kaip praneša Kinijos žiniasklaida, policija apklausė „Marriott“ regioninio padalinio vadovus, tirdami ar buvo pažeisti šalies kibernetinio saugumo įstatymai, praneša žiniasklaida.