Venesuelai paskelbus apie išsiunčiamus du JAV diplomatus, laukiama atsako
Ve­ne­sue­lai an­tra­die­nį pa­skel­bus, kad iš­siun­čia iš ša­lies du JAV aukš­čiau­sio ran­go dip­lo­ma­tus, Jung­ti­nės Vals­ti­jos ke­ti­na im­tis at­sa­ko­mų­jų prie­mo­nių.   

Apie dviejų diplomatų paskelbimą nepageidaujamais asmenimis antradienį per televiziją pranešė Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro.

Sprendimas išsiųsti diplomatus buvo priimtas po to, kai Vašingtonas po N. Maduro perrinkimo antrai kadencijai sugriežtino finansines sankcijas Karakasui.

Vienas JAV Valstybės departamento pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad Vašingtonas „diplomatiniais kanalais kol kas negavo iš Venesuelos vyriausybės pranešimo apie diplomatų paskelbimą nepageidaujamais asmenimis“, tačiau jei jie bus išsiųsti, Jungtinės Valstijos veikiausiai imsis atsakomųjų priemonių.

Venesuelos prezidentas nepageidaujamais asmenimis paskelbė JAV reikalų patikėtinį Toddą Robinsoną bei diplomatinės atstovybės vadovo pavaduotoją Brianą Naranjo ir nurodė jiems per 48 valandas palikti šalį.

Jis taip pat pažadėjo pateikti įrodymų, kad abu išsiunčiami Amerikos diplomatai dalyvavo politiniame, kariniame ir ekonominiame „sąmoksle“.

Valstybės departamentas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos „kategoriškai atmeta melagingus N. Maduro kaltinimus“ T. Robinsonui ir B. Naranjo.

N. Maduro sekmadienį užsitikrino antrą šešerių metų kadenciją prezidento poste, oficialiais duomenimis, surinkęs 68 proc. balsų.

Rinkimus boikotavo pagrindinės opozicinės šalies partijos ir pasmerkė didelė dalis tarptautinės bendrijos, įskaitant Jungtines Valstijas, pareiškusias, jog šis balsavimas buvo „apgaulė“.