Vašingtonas nesvarsto sankcijų Saudų Arabijai
JAV iž­do se­kre­to­rius Ste­ve­nas Mnu­chi­nas sek­ma­die­nį Je­ru­za­lė­je re­por­te­riams par­eiš­kė, kad dar per­ne­lyg anks­ti kal­bė­ti apie ga­li­mas sank­ci­jas Sau­do Ara­bi­jai dėl žur­na­lis­to Ja­ma­lo Khas­hog­gi mir­ties.

„Būtų per anksti komentuoti sankcijas ir kokius nors kitus klausimus, kol nepasistūmėsime su tyrimu ir neišsiaiškinsime to, kas įvyko“, – sakė S. Mnuchinas.

Jis patvirtino, kad dėl „netinkamo momento“ nesirengia vykti į kitą savaitę Saudo Arabijoje organizuojamą didelę investuotojų konferenciją. Tačiau iždo sekretorius pažymėjo, kad būtina tęsti dialogą su Rijadu svarbiais klausimais, todėl vėliau jis nuvyks į Saudo Arabiją.

S. Mnuchinas paaiškino, kad su karalystės pareigūnais ketina aptarti priemones prieš teroristinių organizacijų finansavimą ir Vašingtono planus lapkričio pradžioje sugrąžinti antrą sankcijų Iranui paketą, kuris, be kitų dalykų, paveiks Irano energetikos sektorių.

Šeštadienį Saudo Arabijos valstybinė televizija pranešė, kad karalystės valdžią kritikuodavęs J. Khashoggi, pirminiais tyrimo duomenimis, žuvo per muštynes karalystės konsulate Stambule.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pareiškė esąs nepatenkintas tuo, kaip Saudo Arabijos pareigūnai tiria šią bylą. Be to, D. Trumpas yra užsiminęs apie galimybę įvesti sankcijas Rijadui, jei bus įrodyta Saudo Arabijos pareigūnų kaltė šioje byloje.