Už herojišką poelgį – pilietybė
Jau­ną vy­rą iš Ma­lio, Par­yžiu­je puo­lu­sį gel­bė­ti ant ket­vir­to aukš­to bal­ko­no kraš­to pa­ki­bu­sį ke­tur­me­tį vai­ką, pir­ma­die­nį pa­ger­bė Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­tas Em­ma­nue­lis Mac­ro­nas ir pa­siū­lė jam ša­lies pi­lie­ty­bę.

Praėjus dviem dienoms, kai negalvodamas apie savo paties saugumą Mamoudou Gassama Žmogaus-voro stiliumi užsikorė pastato fasadu ir įkėlė vaiką į balkoną, didvyriu vadinamą migrantą E. Macronas priėmė prezidento rūmuose.

„Visi dokumentai bus sutvarkyti“, – nacionaliniu didvyriu tapusiam 22 metų M. Gassamai pasakė E. Macronas, turėdamas omenyje jo imigracinį statusą.

Per susitikimą E. Macronas įteikė M. Gassamai medalį už drąsą ir pasiūlė jam įsidarbinti ugniagesiu.

„Apie nieką negalvojau. Tiesiog lipau aukštyn“, – pasakodamas apie šeštadienio incidentą prezidentui pasakė M. Gassama.

Malietis į Prancūziją atvyko 2017 metų rugsėjį ir gyvena imigrantų bendrabutyje.

Vaikui išgelbėti M. Gassamai prireikė kelių sekundžių. Įspūdingas žygis buvo nufilmuotas ir socialiniuose tinkluose peržiūrėtas milijonus kartų.

Incidentas įvyko šeštadienį maždaug 20 val. (21 val. Lietuvos laiku) Paryžiaus šiaurėje, etniškai mišriame 18-ajame rajone.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip M. Gassama plikomis rankomis kariasi aukštyn iš balkono į balkoną, o kitas vyras ketvirtame aukšte, persisvėręs iš gretimo balkono, bando išlaikyti pakibusį vaiką.

Pasiekęs ketvirtą aukštą M. Gassama įlipo į vaiko namų balkoną ir ranka pačiupo mažametį.