URM: Kijevas turi pasinaudoti Pasaulio futbolo čempionatu, siekdamas kalinių išlaisvinimo
Ukrai­na tu­rė­tų pa­si­nau­do­ti Ru­si­jo­je vyks­tan­čiu Pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­tu da­ry­da­ma po­li­ti­nį spau­di­mą, kad bū­tų iš­lais­vin­ti Ru­si­jos ka­lė­ji­muo­se lai­ko­mi ukrai­nie­čiai, par­eiš­kė Ukrai­nos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­tras Pa­ve­las Klim­ki­nas.

„Mes turime pasinaudoti šiuo čempionatu, tęsdami politinį ir žiniasklaidos spaudimą. Dauguma minėjo tik Olehą Sencovą ir Oleksandrą Kolčenką, bet dabar vis dažniau kalba ir apie kitus politinius kalinius. Bendraudamas su politikais, parlamentarais, aš visada juos raginu pradėti susitikimus su Rusijos atstovais nuo Krymo ir Rytų Ukrainos, politinių kalinių klausimų“, – sakė P. Klimkinas interviu naujienų agentūrai „Interfax“.

Ministras taip pat sakė, kad Ukraina palaiko daugelyje šalių vykstančias ukrainiečių „politinių kalinių“ palaikymo akcijas.

„Dabar mes uoliai stengiamės sustiprinti savo akcijas, kad į čempionato rungtynes atvykstantys sirgaliai matytų politinių kalinių portretus oro uostuose ir suprastų, į kokią šalį jie vyksta, kad tai – ne futbolo šalis, ši šalis turi kitą apibrėžimą...“ – pareiškė P. Klimkinas.

Jis taip pat pasisakė už tai, kad Ukraina taikytų sankcijas visiems „Sencovo ir Savčenko sąraše“ esantiems asmenims, tiems, kurie dalyvauja prieš ukrainiečių kalinius nukreiptuose procesuose. Dar reikia siekti, kad šie žmonės būtų įtraukti į Europos ir Amerikos sankcijų sąrašus, sakė ministras.