Ukrainos teismas: eksprezidentas – valstybės išdavikas
Ukrai­nos sos­ti­nės teis­mas ket­vir­ta­die­nį bu­vu­sį ša­lies pre­zi­den­tą Vik­to­rą Ja­nu­ko­vy­čių pri­pa­ži­no kal­tu dėl vals­ty­bės iš­da­vys­tės ir skel­bia ver­dik­tą dėl ki­tų kal­ti­ni­mų.

68 metų V. Janukovyčius kaltinamas pagal Ukrainos baudžiamąjį kodeksą dėl valstybės išdavimo, pagalbos kariaujant agresyvų karą, pagalbos kėsinantis į Ukrainos teritorinį vientisumą ir neliečiamumą, nulėmusios žmonių žūtį ir kitas sunkias pasekmes.

Pareigūnai sustiprino saugumą aplink teismo rūmus, kur teisėjai paeiliui skaito nutarties punktus.

Kaltinimas valstybės išdavyste yra susijęs su jo bandymu nuslopinti 2014 metų provakarietišką sukilimą. Pabėgęs iš šalies jis paprašė Rusijos prezidento Vladimiro Putino nusiųsti į Ukrainą rusų karių.

Sukilimas nuvertė V. Janukovyčių ir iškėlė į valdžią prezidentą Petro Porošenką, kurio kovo mėnesį laukia sunki kova dėl perrinkimo.

Kaltintojai prašė teismo skirti V. Janukovyčiui 15 metų įkalinimo bausmę. Jis teismo posėdžiuose nedalyvavo; manoma, kad jis gyvena Rusijoje.

2016 metų lapkritį eksprezidentui buvo pareikšti įtarimai dėl valstybės išdavimo ir pagalbos kėsinantis į Ukrainos teritorinį vientisumą ir neliečiamumą.

V. Janukovyčiaus bylą Kijevo Obolonskio rajono teismas pradėjo svarstyti 2017 metų gegužę.

V. Janukovyčiaus atžvilgiu vyksta ir kitų kriminalinių tyrimų, susijusių su tokiais dalykais kaip valdžios uzurpavimas ir jėgos naudojimas prieš demonstrantus.

2013 metų pabaigoje šis Maskvos remtas prezidentas išprovokavo masinius protestus paskutinę minutę atsisakęs pasirašyti Ukrainos asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga.

V. Janukovyčiui pabėgus, V. Putinas atskleidė, kad Maskva organizavo specialią operaciją jam išvežti.

2014 metais Maskva aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį ir parėmė prorusiškų separatistų sukilimą Ukrainos rytuose.

Konfliktas Rytų Ukrainoje nusinešė daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių, nors ne kartą buvo dedamos tarptautinės pastangos dėl ilgalaikio ugnies nutraukimo.