Ukrainos premjeras dėl šildymo krizės kaltina vietos pareigūnus
Ukrai­nos mi­nis­tras pir­mi­nin­kas tre­čia­die­nį ap­kal­ti­no vie­tos par­ei­gū­nus su­kė­lus kri­zę, dėl ku­rios šim­tai tūks­tan­čių ša­lies gy­ven­to­jų li­ko be šil­dy­mo at­ša­lus orams.

Keletas miestų ir dviejų didelių miestų rajonai liko be šilumos, nacionalinei dujų tiekimo bendrovei „Naftagaz“ pakėlus kainas, tapusias neįperkamomis kai kurioms skurdesnėms savivaldybėms.

Bendrovė atsisakė atnaujinti dujų tiekimą komunalines paslaugas teikiančioms vietos komunalinių paslaugų tiekėjams ir jėgainėms, kol šios nepadengė savo įsiskolinimų arba iš anksto nesumokėjo už dujas.

Ukrainos ministras pirmininkas Volodymyras Hroismanas trečiadienį dėl susidariusios padėties apkaltino vietos pareigūnus ir pareiškė, kad parlamentas turėtų pagalvoti apie jų atleidimą.

„Tai turi būti sustabdyta, – sakė jis vyriausybės posėdyje, kurį transliavo televizija. – Jeigu kai kurie merai negali to sutvarkyti, paprašysime parlamento tai išspręsti ir nušalinti juos nuo pareigų.“

Pasak V. Hroismano, pastarąją parą jis bandė tarpininkauti, kad vietos pareigūnai susitartų su dujų tiekėju.

Pietinio Chersono miesto, kur šildymo neturi daugiau nei 100 tūkst. gyventojų, meras Volodymyras Mykolajenka trečiadienį televizijos kanalui 112 sakė, kad V. Hroismano pastangų dėka buvo tik ką atnaujintas dujų tiekimas į vietos jėgainę, ir artimiausiomis valandomis bus įjungtas šildymas.

Vangi ekonomika ir separatistinis konfliktas šalies rytinėje dalyje skaudžiai atsiliepia Ukrainos finansams. Viena Tarptautinio valiutos fondo Ukrainai iškeltų sąlygų tolesnėms paskoloms gauti – kad nuo lapkričio 1 dienos dujų kainos būtų padidintos 23 procentais. Nuo gruodžio 1 dienos sąskaitos už šiltą vandenį ir apšildymą turėtų išaugti dar 15 procentų.

Pasipiktinę ukrainiečiai renkasi gatvėse ir blokuoja kelius, protestuodami prieš pareigūnų neveiklumą. Ukrainos centrinėje dalyje esančio Smilos miesto meras trečiadienį pranešė, kad atšalus orams jiems teko uždaryti vietos ligoninę ir išvežti pacientus iš miesto.