Ukraina uždraudė įvažiuoti į šalį 16–60 metų Rusijos piliečiams vyrams
Ukrai­na penk­ta­die­nį ap­ri­bo­jo įva­žia­vi­mą 16–60 me­tų Ru­si­jos pi­lie­čiams vy­rams, Mask­vai pra­ėju­sį sa­vait­ga­lį Ker­čės są­siau­ry­je užė­mus tris ukrai­nie­čių ka­ro lai­vus, pa­skel­bė Ukrai­nos pa­sie­nie­čių va­do­vas.

Kiek anksčiau dėl Rusijos ir Ukrainos konfrontacijos Kerčės sąsiauryje Kijevas šalies pasienio regionuose paskelbė karo padėtį.

„Šiuo metu užsieniečių įvažiavimas apribotas, pirmiausia – 16–60 metų amžiaus Rusijos Federacijos piliečiams vyrams“, – per tiesiogiai transliuotą pasitarimą su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka sakė Valstybinės pasienio apsaugos tarnybos vadovas Petro Cyhykalas.

P. Porošenka sakė, kad Rusijos vyrų kelionės bus ribojamos, išskyrus „humanitarinius atvejus“.

Trečiadienį Ukraina 30-čiai dienų įvedė karo padėtį 10-yje savo regionų prie Rusijos, Juodosios jūros ir Azovo jūros.

Tai buvo padaryta prezidentui perspėjus dėl Rusijos pajėgų telkimo netoli Ukrainos sienų.

Tai pavojingiausia per kelerius pastaruosius metus buvusių sovietinių kaimynių krizė. Nuo pat laivų užėmimo Rusija laiko 24 ukrainiečių jūrininkus ir dėl to JAV prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė Didžiojo dvidešimtuko (G-20) kuluaruose planuotą susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Rusija tokių priemonių nesiims

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Rusija nesiims analogiškų varžomųjų priemonių Kijevui apribojus 16–60 metų amžiaus Rusijos piliečių vyrų atvykimą į Ukrainą, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Kalbant apie Ukrainą ir, beje, ne apie šalį, o būtent apie tą režimą, kuris dabar stovi prie šalies vairo, tai kalbėti apie veidrodines (priemones) paprasčiausiai baisu, todėl, kad jei kas nors pabandytų veidrodiniu principu pakartoti tai, kas dabar... vyksta Kijeve, tai galime prieiti iki beprotybės. O jei kalbėti nacionaliniu mastu, tai tiesiog prie kolapso“, – trumpoje spaudos konferencijoje sakė M. Zacharova.

„Tie salto, kuriuos šiandien matome Kijeve ir bendrai, deja, Ukrainoje, tai visiška valstybės sandaros disfunkcija, kuri yra laukinių – negalima sakyti, kad neapgalvotų, – laukinių šalies vadovybės judesių pasekmė“, – pridūrė atstovė.

„Kalbant apie šitą sprendimą (dėl uždraudimo įvažiuoti vyrams), jo komentaras telpa į tai, ką aš pasakiau“, – sakė M. Zacharova.