Tyrimas dėl žinomo režisieriaus Aleksandro Sokurovo – nutrauktas
Ru­si­jos po­li­ci­ja penk­ta­die­nį nu­trau­kė ty­ri­mą dėl įta­ria­mo grobs­ty­mo gar­saus re­ži­sie­riaus Alek­sand­ro So­ku­ro­vo įsteig­ta­me par­amos jau­niems ki­no kū­rė­jams fon­de; pra­ne­ša­ma, kad tai bu­vo pa­da­ry­ta įsi­ki­šus pre­zi­den­tui Vla­di­mi­rui Pu­ti­nui.

Sankt Peterburgo policija penktadienį sakė, kad patikrino įtarimus dėl grobstymo A. Sokurovo fonde ir nusprendė „nesant nusikaltimo“ nekelti baudžiamosios bylos.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas penktadienį žurnalistams sakė, kad prezidentas Vladimiras Putinas buvo informuotas apie policijos patikrinimą dėl A. Sokurovo, bet detalių apie prezidento reakciją nepateikė. Vietos naujienų svetainė „Fontanka“ remdamasi šaltiniais pranešė, kad V. Putinas ketvirtadienį Sankt Peterburge išreiškė „neigiamas emocijas“ dėl patikrinimo ir paprašė regiono gubernatoriaus pareigas einančio Andrejaus Beglovo pasidomėti šiais įtarimais.

Kaip LŽ rašė anksčiau, garsus Rusijos kino režisierius Aleksandras Sokurovas teigė, kad jo telefono klausosi Rusijos Federacijos federalinė saugumo tarnyba. O policijos pareigūnai tiria jo vadovaujamo fondo veiklą.

Rusijos kino režisierius Aleksandas Sokurovas pirmą kartą prabilo dėl to, kad policija tikrina jo vadovaujamo fondo „Primer intonacii“ („Intonacijos pavyzdys“ – liet.) veiklą. Jis papasakojo, apie ką kalbėjosi su tyrėju ir kad jo telefono klausosi FSB.

Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Ostrov Sokurova“ („Sokurovo sala“ – liet.) buvo parašyta, kad kino režisierius po sunkios operacijos guli ligoninėje, ir paskelbė jo komentarą. Režisierius tvirtina, kad fondo finansinė veikla tikrinama jau keletą mėnesių. „Iš pradžių tai buvo planinė patikra, kuri daroma visose tokio tipo organizacijose, – pasakojo Sokurovas. – Po to policija gavo skundą nuo buvusio fondo darbuotojo.“

Režisieriaus teigimu, tas žmogus iš fondo ir jo pasiskolino didelę pinigų sumą, o skolos negrąžino.

„Žinau, kad ypatingo dėmesio sulaukiau po Kultūros tarybos posėdžio, per kurį Vladimirui Putinui uždaviau klausimą dėl režisieriaus Olego Sencovo. Formaliai nejaučiau jokio spaudimo. Tačiau kai prasidėjo istorija su tuo skundu, kiek žinau, aktyviai prisidėjo ir FSB. Uždaro teismo sprendimu mano telefonas yra klausomas, matyt, renkama papildoma informacija apie mano pilietinė, visuomeninę ir ekonominę veiklą“, – teigiama Sakurovo komentare.

Kaip rašė RBK, Sank Peterburgo Petrogrado rajono policija pagal piliečio pareiškimą tikrina tos organizacijos veiklą.

Policiją sudomino fondo direktoriaus Nikolajaus Jankino veikla, jis įtariamas regioninio ir federalinio lygio biudžetinių lėšų grobstymu. Žiniasklaidos duomenimis, kalba eina apie filmą „Patirtys“, kuriam fondas gavo subsidijų iš Sankt Peterburgo kultūros komiteto.