Turtingiausiu Izraelio piliečiu tapęs Romanas Abramovičius 10 metų nemokės mokesčių
Kaip pra­ne­šė lei­di­nys „The Ti­mes of Is­rael“, R. Ab­ra­mo­vi­čius šios sa­vai­tės pra­džio­je ta­po tur­tin­giau­siu Iz­rae­lio pi­lie­čiu. Par­adok­sa­lu, bet mi­li­jar­die­rius at­leis­tas nuo mo­kes­čių 10 me­tų – kaip nau­jas re­pa­trian­tas.

Leidinys pasakojo, kad kad žydų kilmės R. Abramovičius pirmadienį atskrido į tarptautinį Tel Avivo Ben Guriono oro uostą privačiu lėktuvu ir gavo Izraelio pilietybę, pasinaudojęs sugrįžimo įstatymo nuostatomis.

Pagal atitinkamas procedūras oro uoste jis gavo vidinį Izraelio pasą. Ar išduotas izraelietiškas užsienio pasas, kol kas nėra žinoma. Pranešama, kad Tel Avive jis jau įsigijo nekilnojamo turto.

„The Times of Israel“ teigimu, kad verslininkas dar praėjusią savaitę Izraelio ambasadoje Maskvoje užpildė visus dokumentus, reikiamus gauti pilietybę.

Gegužės 24 dieną leidinys „Israel Hayom“ pranešė, kad R. Abramovičius ryžosi emigruoti į Izraelį, kai jam kilo sunkumų gauti vizą Didžiojoje Britanijoje.

Tuo metu „The Guardian“ teigė, kad britų valdžia gali paprašyti milijardieriaus atskleisti savo turto kilmę, jei nori pratęsti vizą.

***

R. Abramovičius prie Rusijos prezidento Vladimiro Putino aštuonerius metus buvo Čiukotkos gubernatorius ir donoras. O kad išvengtų bet kokios politinės rizikos, jis kompaniją „Sibneft“, kurią buvo sukūręs, pardavė „Gazprom“ ir vieniems metams pasidarė turtingiausias šios šalies žmogus, rašė žurnalas „Forbes“.

Nors praktiškai niekada neduoda interviu, R. Abramovičius yra labiausiai pasaulyje žinomas rusų verslininkas. Tai atsitiko po to, kai 2003 metais jis įsigijo anglų futbolo komandą „Chelsea“.

Teigiama, kad R. Abramovičiaus turtas šiuo metu vertinamas 12,5 mlrd. dolerių. Pranešama, kad Tel Avive jis jau įsigijo nekilnojamo turto.