Turkijoje nelegaliai pristačius tris aukštus sugriuvo visas daugiabutis
Tur­ki­jos par­ei­gū­nai dėl in­ci­den­to Stam­bu­le, kai su­griu­vus dau­gia­bu­čiui žu­vo 21 žmo­gus, ket­vir­ta­die­nį su­lai­kė ke­tu­ris įta­ria­muo­sius, pra­ne­šė vie­tos ži­niask­lai­da.

Valstybinė televizija TRT pranešė, kad buvo sulaikyti projekto pareigūnė Suzan Cayir techninio įgyvendinimo prižiūrėtojas Uguras Misirlioglu, statybų inspektorius Arzu Kelesas Boranas ir inžinierius Osmanas Misirlioglu.

Jie apkaltinti nužudymu per neatsargumą, nurodė televizija NTV.

Aštuonių aukštų namas, kuriame buvo priregistruoti 43 žmonės, sugriuvo praėjusią savaitę, bet nelaimės priežastys vis dar neaiškios. Incidentas įvyko gyvenamajame Kartalo rajone azijinėje miesto dalyje.

Vietos pareigūnai sakė, kad trys namo aukštai buvo pristatyti nelegaliai. Tai įprasta praktika didžiausiame šalies mieste, turinčiame maždaug 15 mln. gyventojų.

Incidentas pakurstė kritiką dėl vyriausybės pernai paskelbtos amnestijos neteisėtomis statybomis kaltinamiems žmonėms. Amnestija buvo paskelbta prieš šių metų kovą įvyksiančius municipalinius rinkimus.

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, kuris šeštadienį apsilankė nelaimės vietoje, sakė, kad pareigūnai „turi pasimokyti“ iš šio incidento.