Turkija įgėlė Prancūzijai dėl reiškiamų priekaištų
Tur­ki­ja ket­vir­ta­die­nį pa­sa­kė Pra­ncū­zi­jai ne­pa­moks­lau­ti jai dėl kam­pa­ni­jos Si­ri­jo­je, kur An­ka­ra vyk­do įnir­tin­gą puo­li­mą prieš kur­dų ko­vo­to­jus.

Turkijos užsienio reikalų ministro Mevluto Cavusoglu perspėjimas buvo pareikštas kitą dieną po Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono žodžių Ankarai, kad jei jos intervencija virstų visapusiška invazija, tai būtų „tikra problema“.

„Prancūzija negali mums pamokslauti šiuo klausimu“, – žurnalistams sakė M. Cavusoglu. Jo komentarai buvo parodyti per televiziją.

„Mes ne Prancūzija, kuri okupavo Afriką“, – pridūrė ministras, paminėdamas Prancūzijos kolonijinę praeitį.

Sausio 20 dieną Turkija pradėjo puolimą prieš kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG) Sirijoje. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas praėjusią savaitę grasino išplėsti operaciją ir taip sukėlė įtampą tarp savo šalies ir jos sąjungininkių NATO.

Ankara YPG laiko teroristine grupuote, susijusia su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK), kuri jau tris dešimtmečius tęsia sukilimą prieš Turkijos valstybę.

Tačiau JAV remia YPG kaip svarbų pasaulietišką sąjungininką kovoje su grupuote „Islamo valstybė“ (IS).

„Deja, europiečiai yra dviveidžiai“, – sakė M. Cavusoglu.

Jis tvirtino, kad Europos lyderiai per derybas su Ankara reiškė paramą Turkijos kampanijai Sirijoje, bet vėliau viešai komentuodami pakeitė savo poziciją.

Reaguodamas į E. Macrono pastabas, Turkijos premjeras Binali Yildirimas trečiadienį sakė, jog bet kokios užuominos, kad Ankara Sirijoje turi platesnių sumanymų nei YPG atstūmimas nuo sienos, yra „visiškai klaidingos“.

„Visas pasaulis žino ar turėtų žinoti, kad Turkija nevykdo invazijos“, – sakė jis ir minimą Ankaros operaciją „Alyvos šakelė“ palygino su septynis mėnesius 2016–2017 metais vykdytu puolimu už sienos prieš kurdų kovotojus ir IS ekstremistus.