Turkija griežtai neigia naudojusi cheminius ginklus Sirijoje
Tur­ki­ja „nie­ka­da ne­nau­do­jo“ che­mi­nių gink­lų Si­ri­jo­je, o kal­ti­ni­mai tai da­rius per ant­puo­lius prieš Si­ri­jos kur­dų ko­vo­to­jus yra „ne­pag­rįs­ti“, šeš­ta­die­nį pra­ne­šė vie­nas tur­kų dip­lo­ma­ti­nis šal­ti­nis.

Turkija praeitą mėnesį pradėjo karinę operaciją „Alyvos šakelė“ prieš kurdišųjų Liaudies apsaugos dalinių (YPG) kovotojus, kuriuos Ankara laiko teroristais.

Šaltinis Turkijoje komentavo Afrino ligoninės šiaurės Sirijoje vadovo teiginius, kad vėlyvą penktadienio vakarą po vieno antpuolio į šią įstaigą buvo atvežti šeši vyrai, kuriems esą pasireiškė simptomai, būdingi sąlyčio su toksinėmis medžiagomis požymius.

Padėtį Sirijoje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad į vakarus nuo Afrino esantį Šeich Hadido miestelį pasiekė Turkijos arba Ankaros sąjungininkų pajėgų artilerijos ugnis. Pranešime sakoma, kad medikų pagalvos prireikė šešiems gyventojams, kuriems buvo „išsiplėtę vyzdžiai“ ir „sutrikęs kvėpavimas“.

SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas naujienų agentūrai AFP negalėjo patvirtinti, kad buvo naudojamos nuodingos dujos.

Tačiau šaltinis Turkijoje teigė, kad Ankara „labai rūpinosi“ civilių saugumu ir kad teiginiai apie Turkijos neva naudotas nuodingas dujas buvo „nepagrįsti“.

„Turkija niekada nenaudojo cheminio ginklo, – teigė šaltinis. – (Tai yra) melas... Tai juodoji propaganda“.

Ankara tvirtina, kad YPG yra susijusi su Turkijoje uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK), nuo 1984 metų konfrontuojančia su Ankara dėl separatistinių siekių.

PKK teroristine grupuote taip pat laiko Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga.

Tačiau YPG artimai bendradarbiauja su Vašingtonu ir atlieka svarbų vaidmenį JAV vadovaujamos koalicijos pastangose išstumti iš Sirijos ekstremistų grupuotę „Islamo valstybė“. Todėl Turkijos pradėtas puolimas prieš kurdus Afrine išprovokavo įtampą tarp dviejų NATO sąjungininkių.

SOHR teigimu, per Turkijos operaciją žuvo mažiausiai 78 civiliai, tačiau Ankara nesiliauja tvirtinti, kad imasi visų reikiamų priemonių civiliams apsaugoti.