Trumpas: sankcijos Šiaurės Korėjai kol kas nebus atšauktos
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas an­tra­die­nį par­eiš­kė, kad Šiau­rės Ko­rė­jai tai­ko­mos sank­ci­jos kol kas liks ga­lio­ti, ta­čiau jis no­ri jas at­šauk­ti kiek įma­no­ma grei­čiau.

„Sankcijos bus atšauktos, kai būsime tikri, kad branduoliniai ginklai nebėra veiksnys“, – sakė D. Trumpas spaudos konferencijoje po susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

„Viliuosi, tai nutiks greitai... Kažkuriuo metu su džiaugsmu jas atšauksiu“, – kalbėjo prezidentas.

Vis dėlto per susitikimą pasirašytoje bendroje deklaracijoje rašoma, kad Amerika įsipareigoja suteikti „saugumo garantijas“ Šiaurės Korėjai.

Dokumente, kurį lyderiai pasirašė baigdami istorinį susitikimą, taip pat pažymima, kad Kim Jong Unas patvirtina savo „tvirtą ir nepajudinamą įsipareigojimą dėl visiškos Korėjos pusiasalio denuklearizacijos“.

Kol kas neaišku, ką D. Trumpas pasiūlė Kim Jong Unui kaip saugumo garantijas. JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pirmadienį atsisakė įvardyti, ar tarp tokių garantijų galėtų būti amerikiečių karių išvedimas iš Korėjos pusiasalio.

Baltieji rūmai dar nepaskelbė bendros deklaracijos teksto.

Viršūnių susitikimo metu vienam fotografui pavyko nufotografuoti tą dokumentą. Nufotografuotame tekste rašoma, kad D. Trumpas ir Kim Jong Unas per derybas taip pat aptarė, kaip įtvirtinti „ilgalaikę ir tvirtą taiką Korėjos pusiasalyje.

Dokumente įvardijami keturi platūs įsipareigojimai. Anot jo, šalys „įsipareigoja sukurti naujus JAV ir DPRK (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos, Šiaurės Korėjos) santykius, atsižvelgdamos į abiejų šalių žmonių taikos ir gerovės troškimą“.

Dokumente taip pat rašoma, kad šalys stengsis susigrąžinti karo belaisvių ir kritusių karių palaikus.