Traukinio avarijos Danijoje žuvusiųjų skaičius auga
Da­ni­jo­je po įvy­ku­sio in­ci­den­to, kai vil­ki­kas vei­kiau­siai bu­vo nu­pūs­tas vė­jo nuo pre­ki­nio trau­ki­nio ir rė­žė­si į ke­lei­vi­nį trau­ki­nį, au­kų pa­dau­gė­jo nuo še­šių iki aš­tuo­nių, ket­vir­ta­die­nį pra­ne­šė po­li­ci­ja.

„Policija apžiūrėjo traukinį ir rado dar du žuvusius žmones“, – sakoma teisėsaugos pranešime.

Kaip pranešama, žuvo penkios moterys ir trys vyrai, dar 16 žmonių buvo sužeista, bet nė vieno iš jų gyvybei pavojus negresia.

Tyrėjai trečiadienį sakė, kad keleivinis traukinys, važiavęs iš Odensės miesto Fiune į sostinę Kopenhagą Zelandijoje, veikiausiai susidūrė su tuščiu vilkiku, nublokštu nuo priešinga kryptimi kitais bėgiais važiavusio prekinio sąstato.

Keleivinio traukinio priekyje buvo matomos gulinčios nuolaužos.

Tyrėjai sakė kol kas nežinantys, kodėl ir kaip nukrito vilkikas.

Incidentas įvyko apie 7 val. 30 min. vietos (8 val. 30 min. Lietuvos) laiku ant Didžiojo Belto tilto, jungiančio Zelandijos ir Fiuno salas, regione siaučiant smarkiam vėjui.

Didžiojo Belto sąsiaurio transporto jungtį sudaro kabamasis tiltas ir geležinkelio tunelis tarp Zelandijos ir sąsiaurio viduryje esančios Sprogio salelės, taip pat geležinkelio ir automobilių tilto, jungiančio Sprogio su Fiunu.

Ši jungtis naktį buvo uždaryta automobiliams dėl per didelio vėjo, bet traukiniai tebekursavo. Trečiadienį automobilių eismas buvo atnaujintas, bet greitis ribojamas iki 50 km per valandą.