Toronte per šaudynes sužeista 14 žmonių, 1 mirė
Ka­na­dos di­džiau­sia­me To­ron­to mies­te sek­ma­die­nį va­ka­re už­puo­li­kas pa­šo­vė 14 žmo­nių, įskai­tant ma­žą mer­gai­tę, ir vie­na iš šių au­kų mi­rė, pra­ne­šė po­li­ci­ja.

„Be šaulio, mirė viena jauna moteris“, – sakė Toronto policijos viršininkas Markas Saundersas. Jis taip pat nurodė, kad sužeistos mažos mergaitės būklė yra kritinė.

Kokia kitų sužeistųjų būklė, kol kas neaišku, sakė policijos atstovas Markas Pugashas. Pasak jo, dar per anksti pasakyti, ar išpuolis buvo teroro aktas.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad po išpuolio miesto centre, vadinamajame Graikų kvartale, įtariamasis nukreipė ginklą į save.

Televizija „Global News“ citavo šaltinį policijoje, sakiusį, kad įtariamasis tikriausiai pradėjo šaudyti į policininkus, o paskui nusišovė pats.

Johnas Tullochas pasakojo, kad su broliu išlipę iš automobilio išgirdo maždaug 20–30 šūvių.

„Tiesiog bėgome. Matėme, kaip žmonės pradeda bėgti, taigi, tiesiog bėgome“, – sakė jis.

Į įvykio vietą greitai suvažiavo daugybė policininkų, greitosios pagalbos medikų ir gelbėtojų. Tuo tarpu rajono gyventojai, kai kas – su pižamomis, iš namų ėjo į gatvę pasižiūrėti, kas vyksta.

Toronto policija informavo, kad pranešimą apie šaudynes gavo maždaug 22 val. (pirmadienį 5 val. Lietuvos laiku).

Toronto miesto tarybos narė Paula Fletcher televizijai CP24 sakė girdėjusi, kad užpuolikas buvo nestabilios emocinės būklės.

„Tai nesusiję su gaujomis. Atrodo, kad tai labai sutrikęs žmogus“, – sakė P. Fletcher.

Miesto tarybos narė Mary Fragedakis taip pat sakė girdėjusi, kad užpuolikas buvo nestabilios psichinės būklės.

Pasak P. Fletcher, tragedija, kad toks dalykas nutiko rajone, kur šeimos renkasi vakarieniauti.

Ontarijo premjeras Dougas Fordas tviteryje išreiškė solidarumą su nukentėjusiaisiais: „Iš visos širdies užjaučiu šio siaubingo akto ... Toronte aukas ir (jų) artimuosius.“

„Ačiū visiems pareigūnams, kurie sureagavo pirmieji, už greitą veikimą padedant visiems nukentėjusiesiems“, – pridūrė D. Fordas.

Praėjusį savaitgalį Toronto policija budėti pasiuntė papildomas dešimtis pareigūnų, nes pastaruoju metu mieste suintensyvėjo smurtas panaudojant šaunamuosius ginklus.

Sekmadienio išpuolis vėl pakurstys didžiausio Kanados miesto gyventojų susirūpinimą dėl ilgos virtinės tokių incidentų. Šiemet šaudymo atvejų buvo daugiau kaip 200, keliolika jų baigėsi žmonių mirtimi.

Kanadoje smurto panaudojant šaunamuosius ginklus lygis tradiciškai yra žemas, ypač palyginus su kaimyninėmis Jungtinėmis Valstijomis.