Toronte – aukų pareikalavusios šaudynės
Ka­na­dos di­džiau­sia­me To­ron­to mies­te vė­lai sek­ma­die­nį pis­to­le­tu gink­luo­tas vy­ras ėjo gat­ve ir šau­dė į res­to­ra­nus bei ka­vi­nes – jis pa­šo­vė 14 žmo­nių, įskai­tant ma­žą mer­gai­tę. Vie­na au­kų mi­rė.

Galiausiai po susišaudymo su policijos pareigūnais užpuolikas žuvo.

Toronto policijos viršininkas Markas Saundersas sakė, kad per incidentą miesto centre, vadinamajame Graikų kvartale, buvo šaudoma ne aklai, ir neatmetė terorizmo motyvo galimybės. „Be šaulio, mirė viena jauna moteris“, – sakė policijos viršininkas. Jis taip pat nurodė, kad sužeistos mažos mergaitės būklė yra kritinė.

Vieno liudininko nufilmuotoje vaizdo medžiagoje matyti juodai vilkintis baltaodis vyras su juoda skrybėle, sparčiai einantis ir paleidžiantis tris šūvius nuo šaligatvio į mažiausiai vieną parduotuvę ar restoraną.

Graikų kvartalas yra judrus Toronto gyvenamasis rajonas, kur daugybė graikų restoranų ir kavinių.

Toronto policija informavo, kad pranešimą apie šaudynes gavo maždaug 22 val. (pirmadienį 5 val. Lietuvos laiku).

Miesto tarybos narė Paula Fletcher televizijai CP24 sakė girdėjusi, kad užpuolikas buvo nestabilios emocinės būklės. „Tai nesusiję su gaujomis. Atrodo, kad tai labai sutrikęs žmogus“, – teigė P. Fletcher.

Masinės šaudynės didžiausiame Kanados mieste yra retas dalykas. „Mes buvome pripratę gyventi mieste, kuriame tokių dalykų nebūna, – sakė Toronto meras Johnas Tory. – Tačiau yra dalykų, kurie šiais laikais vyksta, ir jie tiesiog neapsakomi.“

Praėjusį savaitgalį Toronto policija kaip tik pasiuntė budėti papildomas dešimtis pareigūnų, nes pastaruoju metu mieste suintensyvėjo smurtas panaudojant šaunamuosius ginklus.

D. Tory sakė, kad mieste iškilo ginklų problema. „Ginklai pernelyg lengvai prieinami per didelei žmonių grupei“, – sakė jis.

Prieš kelis mėnesius Toronte mikroautobusas ant šaligatvio traiškė pėsčiuosius – žuvo 10 ir buvo sužeista dar 14 žmonių. Pareigūnai vairuotojo Aleko Minassiano motyvų nepaskelbė, bet sakė, kad jį suėmė ir kad jis prieš išpuolį socialiniuose tinkluose paskelbė žinutę, kurioje paminėjo vieną mizoginistinę interneto bendruomenę.