Torontas gedi per išpuolį sutraiškytų žmonių
To­ron­te tūks­tan­čiai žmo­nių sek­ma­die­nį va­ka­re bu­vo su­si­rin­kę pa­gerb­ti 10 žmo­nių, ku­riuos sa­vai­tės pra­džio­je mies­to cen­tre pra­žu­dė už­puo­li­ko vai­ruo­tas kro­vi­ni­nis mi­kroau­to­bu­sas.

Ant įrengtos scenos degė 10 žvakių aštuonioms moterims ir dviem vyrams, kurie praėjusį pirmadienį žuvo po Aleko Minassiano vairuoto išsinuomoto mikroautobuso ratais.

Aukos, kurių amžius buvo nuo 22 iki 94 metų, žuvo užpuolikui lekiant šaligatviu šiaurinėje didžiausio Kanados miesto dalyje. Dar 16 žmonių buvo sužeisti.

„Meilė visiems, neapykanta – niekam“, – skelbė plakatai ir mėlyni marškinėliai minioje, kurioje buvo ir šalies ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

Kanados generalgubernatorė Julie Payette, atstovaujanti Didžiosios Britanijos karalienei Elizabeth II (Elzbietai II), Toronto meras Johnas Tory ir provincijų vyriausybių vadovai taip pat stovėjo minioje tarp paprastų žmonių.

„Mūsų sielvartas atsispindi šalia stovinčio nepažįstamojo akyse. Mes stovime drauge“, – pradėdama renginį sakė pastorė Alexa Gilmore iš Vindermyro jungtinės bažnyčios.

Žuvusiuosius pagerbė ir visų kitų Toronto religinių bendruomenių atstovai.

Baltos rožės

Torontas jautė kitų panašias atakas patyrusių miestų, tokių kaip Londonas, Paryžius ir Berlynas, skausmą, sakė rabinas Barudas Frydmanas.

Buvo perskaityti aukų vardai: Mary Elizabeth Forsyth, Geraldine Brady, Dorothy Sewel, Beutis Renuka Amarasingha, Chung So-he, Anne-Marie D'Amico, Andrea Bradden, Kim Ji-hun, Kang Chul-minas ir Muniras Abdo Habibas Najjaras. Jų atminimui prie degančių žvakių buvo padėta baltų rožių.

Policija nustatė, kad 25 metų A. Minassianas taikėsi pirmiausia į moteris, o prieš ataką socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė „paslaptingą“ žinutę.

Dabar jau ištrintoje feisbuko paskyroje A. Minassianas sveikino koledžo studentą, kuris 2014 metais netoli Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje nušovė ar mirtinai subadė šešis žmones ir sužeidė dar 13.

22 metų Kalifornijos žudiką Elliotą Rodgerį, kuris po išpuolio nusižudė, A. Minassianas pavadino „aukščiausiuoju džentelmenu“. E. Rodgeris buvo išreiškęs nusivylimą savo nekaltybe ir tuo, kad moterys jį atstumdavo.

A. Minassiano žinutėje feisbuke taip pat buvo paminėtas „priverstinis celibatas“. Jį reiškianti angliška santrumpa „incel“ dažnai vartojama seksualiai nepatenkintų ir pyktį ant moterų liejančių vyrų interneto forumuose.

A. Minassianas buvo areštuotas septynios minutės po pirmojo skambučio pagalbos telefonu. Jam gresia 10 kaltinimų tyčiniu nužudymu ir daug kaltinimų bandžius nužudyti.