Tėvai kankino 13 savo vaikų
Ka­li­for­ni­jo­je areš­tuo­ta po­ra, ku­rios na­muo­se par­ei­gū­nai ra­do 13 dėl pra­stos mi­ty­bos nu­sil­pu­sių vai­kų, ku­rių vie­nas yra dve­jų me­tų, o ke­li bu­vo tam­so­je pri­ra­kin­ti prie lo­vų.

17-metei mergaitei sekmadienį pabėgus iš namo ir viduje rastu mobiliuoju telefonu paskambinus pagalbos numeriu, pareigūnai pirmadienį pranešė pradėję tyrimą dėl kankinimų ir paskyrė 9 mln. dolerių (7,3 mln. eurų) užstatą tėvams.

17-metė buvo tokia išsekusi, kad pareigūnai sakė iš pradžių pamanę, kad jai tik 10 metų.

13 brolių ir seserų, kurie buvo laikomi namuose Perise, amžius yra nuo dvejų iki 29 metų, sakoma Riversaido apygardos šerifo departamento pareiškime. Nukentėjusiųjų vardai nenurodomi.

Tolesnis tyrimas atskleidė, kad keli vaikai buvo tamsoje grandinėmis ir spynomis prirakinti prie lovų, dvokiančioje aplinkoje. Tėvai kol kas nesugebėjo nurodyti logiškos priežasties, kodėl jų vaikai buvo taip prirakinti, nurodoma policijos pareiškime.

„Pareigūnai name aptiko, kaip jie manė, 12 vaikų, bet buvo šokiruoti supratę, kad septyni jų iš tikrųjų yra suaugę žmonės, nuo 18 iki 29 metų. Aukos atrodė išsekusios dėl prastos mitybos ir labai purvinos“, – sakoma pareiškime.

Šerifo įstaiga nurodė, kad „nukentėjusiesiems, pasakiusiems, kad badauja, buvo parūpinta maisto ir gėrimų“.

Tėvai, 57 metų Davidas Allenas Turpinas ir 49 metų Louise Anna Turpin, buvo apkaltinti kankinimu ir pavojaus vaikams sukėlimu.

Vykdyti tyrimą padėjo Vaikų apsaugos tarnyba ir Suaugusiųjų apsaugos tarnyba.