Teroristo sargybinis gyvena iš Vokietijos pašalpų
Vy­ras iš Tu­ni­so, įta­ria­mas ka­dai­se bu­vęs la­biau­siai pa­sau­ly­je me­džio­to te­ro­ris­to as­mens sar­gy­bi­niu, nuo 1997 me­tų gy­ve­na Vo­kie­ti­jo­je ir kas mė­ne­sį gau­na 1168 eu­rus so­cia­li­nių iš­mo­kų.

Šį faktą atskleidė regioninė vyriausybė, kai užklausą apie žmogų, įvardijamą kaip Sami A., pateikė kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“. Saugodama asmens privatumą, Vokietijos žiniasklaida vyro pavardės neskelbia.

Tunisietis neigia, kad yra susijęs su džihadistais. Jo deportacija į Tunisą negalima, nes jis ten gali būti kankinamas.

Osama bin Ladenas vadovavo tarptautiniam teroristų tinklui „Al-Qaeda“ ir surengė 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro aktus JAV. Jis ilgai slapstėsi Pakistane, kol Amerikos specialiosios tarnybos jį susekė ir 2011 metais nušovė. Mažiausiai trys iš rugsėjo 11-osios atakas įvykdžiusių savižudžių pilotų priklausė „Al-Qaedos“ kuopelei Hamburge, šiauriniame Vokietijos mieste. Vienas liudytojas per teroristų teismą 2000 metais Vokietijoje sakė, kad Sami A. kelis mėnesius tarnavo O. Bin Ladenui kaip asmens sargybinis Afganistane. Pats Sami A. tai neigia, bet Diuseldorfo teisėjai laiko liudijimą patikimu.

2006 metais Sami A. buvo pakliuvęs į tyrėjų akiratį dėl įtariamų ryšių su „Al-Qaeda“, bet nebuvo apkaltintas. Jis gyvena su vokiete žmona ir keturiais vaikais Vakarų Vokietijos Bochumo mieste. 1999 metais, gavęs teisę laikinai gyventi Vokietijoje, lankė kelis technologijų kursus, į šį miestą persikraustė 2005-aisiais. Jo prieglobsčio prašymas 2007 metais buvo atmestas, nes pareigūnai laiko Sami A. keliančiu pavojų saugumui. Jis kiekvieną dieną turi registruotis policijos nuovadoje.

Vokietijos vyriausybės manymu, Šiaurės Afrikoje įtariami džihadistai gali būti kankinami, todėl Tunisas ir šalia esančios arabų valstybės laikomos nesaugiomis kilmės šalimis, į kurias negalima deportuoti migrantų.