Teniso žvaigždė Borisas Beckeris neigia, kad jo diplomatinis pasas suklastotas
Le­gen­di­nis te­ni­si­nin­kas Bo­ri­sas Bec­ke­ris penk­ta­die­nį tvir­ti­no, kad jo tu­ri­mas Cen­tri­nės Af­ri­kos Res­pub­li­kos dip­lo­ma­ti­nis pa­sas, anot spor­ti­nin­ko, ap­sau­gan­tis jį nuo tei­si­nio per­se­kio­ji­mo ban­kro­to by­lo­je, yra ti­kras, nors šios ša­lies ly­de­riai tei­gia, kad do­ku­men­tas pa­dirb­tas.

„Gavau šį pasą iš ambasadoriaus, daug kartų kalbėjausi su (CAR) prezidentu, buvo oficiali inauguracija“, – vokietis tenisininkas sakė britų nacionalinio transliuotojo BBC laidų vedėjui Andrew Marrui.

„Esu įsitikinęs, kad jų man išduodami dokumentai turi būti tikri“, – pridūrė jis.

Triskart Vimbldono turnyro čempiono advokatai Didžiosios Britanijos Aukštajam Teismui pateikė pareiškimą, kad B. Beckeris balandį buvo paskirtas CAR sporto atašė prie Europos Sąjungos.

Teisininkai argumentavo, kad dėl šios priežasties jų klientui turi būti taikoma diplomatinė neliečiamybė pagal 1961 metų Vienos konvenciją, apsauganti nuo bankroto bylos, iškeltos B. Beckeriui nesugebėjus grąžinti vienos senos skolos Jungtinės Karalystės bankui „Arbuthnot Latham & Co.“

Tačiau CAR lyderiai sako, kad dokumento serijos numeris atitinka vieną iš „naujų pasų blankų, pavogtų 2014 metais“.

Balandį 50-metis karjerą baigęs teniso žvaigždė per „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje jis matomas per susitikimą Briuselyje spaudžiantis ranką Centrinės Afrikos prezidentui Faustinui-Archange'ui Touaderai.

B. Beckeris sakė A. Marrui, kad „labai džiaugtųsi, jeigu kada nors greitai galėtų apsilankyti Bangyje ir asmeniškai pasikalbėti su žmonėmis, kaip galime žengti į priekį ir išspręsti šį nesusipratimą“.

Teniso pasaulyje B. Beckeris išgarsėjo per 1985 metų Vimbldono turnyrą. Tąsyk jis, būdamas 17-metis, tapo jauniausiu visų laikų Didžiojo kirčio čempionu ir kitais metais apgynė šį titulą.

Per vėlesnę tviskančią karjerą B. Beckeris susižėrė daugiau kaip 25 mln. JAV dolerių (21,65 mln. eurų) prizų.