Teko įrodinėti, kad yra tokia valstija
Nau­jo­ji Mek­si­ka net Jung­ti­nė­se Ame­ri­kos Vals­ti­jo­se lai­ko­ma už­sie­nio ša­li­mi.

Gavinas Clarksonas labai nustebo, kai Kolumbijos apygardos santuokų registravimo biure teikdamas prašymą susituokti padavė vairuotojo pažymėjimą, išduotą Naujojoje Meksikoje, o tarnautoja jo nepriėmė. Ji palaikė G. Clarksoną užsienio piliečiu ir pasakė, kad jis turi pateikti tarptautinį pasą. Jam paprieštaravus, klerkė kreipėsi į savo viršininką, ir šis patvirtino, jog G. Clarksonui teks parodyti pasą. Tikriausiai – Naujosios Meksikos pasą, vėliau feisbuke spėliojo amerikietis.

Tik tuomet, kai tarnautoja antrą kartą pasitikrino, ar gali priimti Naujosios Meksikos išduotą vairuotojo pažymėjimą kaip G. Clarksono asmens dokumentą, biuro personalas galiausiai pripažino, jog Naujoji Meksika yra viena iš 50 JAV valstijų, ir priėmė pažymėjimą kartu su pareiškimu.

G. Clarksonas, įsikūręs Naujojoje Meksikoje nuo 2012 metų, sakė girdėjęs panašių valstijos gyventojų istorijų, nutikusių jiems keliaujant, bet pats su tuo susidūrė pirmą kartą. „Ji manė, kad Naujoji Meksika yra užsienio šalis, – sakė jis apie tarnautoją.– Visos eilėje už mūsų laukiančios poros iš to juokėsi.“

G. Clarksono žmona Marina imigravo iš Argentinos praėjusio amžiaus dešimtąjį dešimtmetį, tapo nuolatine gyventoja, o paskui – JAV piliete. Marina puikiai kalba angliškai, bet su lengvu akcentu. Tačiau tarnautoja pagyrė ne ją, o G. Clarksoną. Tai labai nustebino amerikiečio sužadėtinę, ji negalėjo suprasti, kodėl jos išrinktasis giriamas už anglų kalbą.

Visas nesusipratimas truko apie 20 minučių, galiausiai tarnautoja atsiprašė už klaidą. Tuomet pora buvo šiek tiek susinervinusi, bet dabar žvelgia į nutikimą su humoru. Galiausiai jiedu susituokė Vašingtone, kur gyvena Marina, be jokių problemų.

Be kita ko, G. Clarksonas taip pat priklauso vietinei Šiaurės Amerikos gyventojų čoktavų tautai. Jis mano, kad jei būtų parodęs šį savo dokumentą, tikriausiai nesusipratimo nebūtų buvę – kur dar rasi tikresnį amerikietį?

Naujoji Meksika jau 106 metus yra JAV valstija – nuo 1912-ųjų sausio 6 dienos. JAV pietvakariuose esanti teritorija 1821 metais tapo Meksikos imperijos dalimi, bet 1946-aisiais po amerikiečių ir meksikiečių karo atiteko JAV, valstijos statusą įgijo dar po 66 metų.