Taline avariniu būdu tūpė mokomasis laineris: sutriko oro uosto darbas
Lat­vi­jos oro bend­ro­vės „Smart­lynx“ lai­ne­ris „Air­bus A320“, tre­čia­die­nį pa­ki­lęs mo­ko­ma­jam skry­džiui, bu­vo pri­vers­tas ava­ri­niu bū­du nu­si­leis­ti Ta­li­no oro uos­te, bet žmo­nės per šį in­ci­den­tą ne­nu­ken­tė­jo, pra­ne­šė par­ei­gū­nai.

„SmartLynx Airlines“ praneša, kad šiandien, vasario 28 d., tūpdamas 17 val. 23 min. (vietos ir Lietuvos laiku) Talino oro uoste reiso MYX9001 lėktuvas susidūrė su techninėmis problemomis. Keleivių jame nebuvo, nes skrydis buvo mokomasis. Septyni įgulos nariai – du pilotai, keturi praktikantai ir instruktorius – buvo saugiai evakuoti iš lėktuvo“, – sakoma bendrovės pranešime spaudai.

Dėl šio incidento oro uosto takas buvo kelioms valandoms uždarytas, o atskrendantys lėktuvai buvo nukreipiami kitur.

„Orlaiviai, turėję leistis Taline, leisis Helsinkyje arba Rygoje. Kiekviena bendrovė turi savus principus ir politiką, kur juos siųsti“, – naujienų agentūrai BNS sakė Talino oro uosto atstovas Priitas Koffas.

Praėjus porai valandų po incidento oro uoste buvo leista kilti lėktuvams, galintiems startuoti nuo trumpesnio tako, bet pareigūnai paskelbė, kad atvykstantys skrydžiai nebus priimami iki 22 valandos.

Pasak P. Koffo, po avarinio nusileidimo A320 liko stovėti tako gale.

„Lėktuvas yra šalia tako, nesubyrėjęs – nieko katastrofiška. Nenoriu pasakyti, kad jis nulėkė nuo tako, bet jis stovėjo šalia tako“, – aiškino P. Koffas.

Bendrovė „Smartlynx Airlines“ buvo įkurta Latvijoje 1992 metais ir iš pradžių vadinosi „Latcarter“. Jos vienintelė savininkė yra kompanija „Smart Aviation Holdings“.