Tailande iš urvo išvaduoti pirmi keturi berniukai
 Šiau­rės Tai­lan­de pra­si­dė­jus 12 vai­kų ir jų fut­bo­lo tre­ne­rio, dau­giau kaip dvi sa­vai­tes įstri­gu­sių vie­na­me pot­vy­nio už­lie­ta­me ur­ve, gel­bė­ji­mo ope­ra­ci­jai, sek­ma­die­nio po­pie­tę bu­vo iš­va­duo­ti ke­tu­ri ber­niu­kai, pra­ne­šė ša­lies gy­ny­bos mi­nis­te­ri­jos at­sto­vas.

„Keturi berniukai pasiekė trečiąją kamerą ir netrukus išeis iš urvo“, – naujienų agentūrai AFP sakė generolas leitenantas Kongcheepas Tantrawanitas, paminėdamas vietą, kur gelbėtojai įkūrė savo bazę.

Gelbėtojai nusprendė pradėti gelbėjimo operaciją sekmadienį būgštaudami, kad dėl liūčių vanduo vėl gali imti kilti.

Anksčiau sekmadienį prie Tailando šiaurėje esančio urvo buvo pradėta gelbėjimo operacija. Prognozuota, kad pirmieji vaikai iš urvo bus evakuoti maždaug 21 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku; pareigūnai sakė, kad operacija gali užtrukti kelias dienas.

Tailando ir pasaulio dėmesys sutelktas į jau dvi savaites dedamas pastangas išgelbėti 12 tailandiečių berniukų ir jų futbolo komandos „Šernai“ trenerį. Ši grupė birželio 23 dieną po treniruotės nuėjo į kalnų parką, nusprendė patyrinėti Tam Luango urvą ir įstrigo vienoje ankštoje kameroje, liūties sukeltam potvyniui užliejus išėjimą.

11–16 metų amžiaus berniukus ir jų 25 metų trenerį praėjus devynioms dienoms nuo jų dingimo rado britų narai. Jie buvo už penkių kilometrų nuo įėjimo į urvą.

Tačiau pradinė euforija, kad berniukai buvo rasti gyvi, netrukus virto didžiuliu nerimu, gelbėtojams mėginant rasti būdą juos išvaduoti; gelbėjimo operacijos vadovas netgi yra pavadinęs šias pastangas „neįmanoma misija“.

Pavojų pabrėžė buvusio Tailando laivyno specialiųjų pajėgų naro žūtis. Penktadienį jis pristigo deguonies grįždamas iš urvo ertmės, kur yra įstrigę vaikai.