Susitikimas Helsinkiui atsiėjo 4 mln. eurų
Ru­si­jos pre­zi­den­to Vla­di­mi­ro Pu­ti­no ir JAV pre­zi­den­to Do­nal­do Trum­po su­si­ti­ki­mas Hel­sin­ky­je, re­mian­tis pre­li­mi­na­riais duo­me­ni­mis, kai­na­vo Suo­mi­jai per 4 mln. eu­rų, penk­ta­die­nį pa­skel­bė suo­mių ži­niask­lai­da.

Kaip pranešė nacionalinis transliuotojas „Yle“, cituodamas Suomijos vidaus reikalų ministeriją, šalis šeimininkė tradiciškai apmokėjo susitikimo organizavimą.

VRM teko padengti didžiąją dalį išlaidų – apie 2,7 mln. eurų. Iš šios sumos 2 mln. eurų skirta apmokėti intensyvesniam sostinės policijos darbui, o likusios lėšos – Centrinės kriminalinės policijos, Saugumo policijos ir Sienos apsaugos tarnybos veiklai.

Saugumą padėjusioms užtikrinti Gynybos pajėgoms ministerija sumokės 400 tūkst. eurų. Į šią sumą kol kas neįskaičiuotas naikintuvų, sraigtasparnių ir karo laivų naudojimas.

Dar apie 400 tūkst. eurų buvo išleista Gynybos pajėgų kariams ir darbuotojams, liepos 16-ąją užtikrinusiems saugumą. Akredituotiems žurnalistams siūlyta sauna, dalytos suomiškos braškės ir žirniai kainavo 10 tūkst. eurų.

Antra pagal dydį – apie 1 mln eurų – sąskaita buvo išrašyta šalies Užsienio reikalų ministerijai. Didžioji dalis šių pinigų buvo skirta rūmų „Suomija“ nuomai: buvo sumokėta už spaudos centro įrengimą, apsaugą, žurnalistų maitinimą ir techninę įrangą.

„VRM taip pat apmokėjo dalį oro uostų rinkliavų bei kompensavo prezidentų pervežimą. Tai kainavo 150 tūkst. eurų“, – informavo ministerijos spaudos tarnybos viršininkas Vesa Hakkinen.

Dar apie 250 tūkst. eurų išleido Suomijos prezidento kanceliarija: šiomis lėšomis buvo apmokėtas amerikiečių prezidento ir jo delegacijos apgyvendinimas, ryšio paslaugos, maitinimas ir patalpų pritaikymas deryboms.

Galutinė išlaidų suma bus paskelbta rudenį.

Anot Suomijos ministro pirmininko Juhos Sipilos, V. Putinas ir D. Trumpas liko patenkinti susitikimo organizavimu. Per bendrą spaudos konferenciją, surengtą po derybų, jiedu padėkojo organizatoriams, o Rusijos lyderis atsiprašė Helsinkio gyventojų už susitikimo sukeltus nepatogumus.

Suomių premjeras pažymėjo, kad viršūnių susitikimo išlaidas padengs Valstybės taryba. Jis pridūrė, jog įvykis dar sutvirtino Suomijos tarptautinę reputaciją, o „prezidentai atrodė patenkinti susitikimu“.

Atsižvelgiant į Suomijos įvaizdžio užsienyje gerinimą, apie 1,5 tūkst. žurnalistų atvykimas į Helsinkį kainavo palyginti mažai, sakė J. Sipila.