Suimtas išpuolio Kolumbijoje įtariamasis
Ko­lum­bi­jos par­ei­gū­nai penk­ta­die­nį pra­ne­šė su­ėmę as­me­nį, įta­ria­mą pri­si­dė­jus prie iš­va­ka­rė­se po­li­ci­jos aka­de­mi­jo­je su­reng­tos at­akos, par­ei­ka­la­vu­sios 21 gy­vy­bės.

Vyriausiojo prokuroro Nestoro Martinezo teigimu, telefoniniuose pokalbiuose, kurių klausėsi pareigūnai, įtariamasis Ricardo Carvajalis prisipažino prisidėjęs prie to išpuolio.

Įtariamasis buvo suimtas per reidą ankstų penktadienį, per kurį pareigūnai dar konfiskavo karinių uniformų ir sukilėlių literatūros. Vėliau penktadienį R. Carvajaliui bus pareikšti kaltinimai dėl terorizmo ir nužudymo.

N. Martinezas nenurodė, koks buvo įtariamojo vaidmuo ketvirtadienio sprogdinime. Vis dėlto vyriausiasis prokuroras sakė, kad saugumo kameros policijos akademijos teritorijoje užfiksavo, kaip tas vyras,likus maždaug 10 minučių iki sprogimo, išlipa iš pikapo „Nissan“, kuris ir buvo panaudotas per ataką.

Bogotoje veikiančioje policijos akademijoje ketvirtadienį detonavus sprogmenų prikrautam automobiliui žuvo 21 žmogus ir daugiau kaip 60 buvo sužeisti.

Šis sprogdinimas pagal aukų skaičių yra didžiausias tokio pobūdžio išpuolis Kolumbijos sostinėje per pastaruosius 16 metų.

Kolumbijos pareigūnai tvirtina, kad už šį išpuolį yra atsakingi marksistų partizanų grupuotės ELN sukilėliai.