Stichijos nusiaubtame Sulavesyje žuvusiųjų paieškos ir plėšikavimai
In­do­ne­zi­jos vy­riau­sy­bė an­tra­die­nį pra­ne­šė, kad Su­la­ve­sio sa­lai smo­gu­sių nio­ko­jan­čių že­mės dre­bė­ji­mų ir cu­na­mio au­kų pa­dau­gė­jo iki 1347. Anks­čiau bu­vo skelb­ta, kad mi­rė 844 žmo­nės.

7,5 balo žemės drebėjimas ir jo sukeltas cunamis praėjusį penktadienį smogė Palu miestui ir aplinkinėms vietovėms Sulavesio salos vidurio regione.

Antradienį kalbėdamas per spaudos konferenciją Džakartoje Nacionalinės nepaprastųjų situacijų padarinių valdymo agentūros atstovas Sutopo Purwo Nugroho pranešė, kad per 1,3 tūkst. yra žuvusių, o dar 799 žmonės yra sunkiai sužeisti. Pasak atstovo, į šią statistiką dar neįtraukti duomenys iš Sigio apskrities ir Balaroa rajono, todėl tikėtina, kad aukų daugės.

Indonezijos policija antradienį pranešė dėl plėšikavimo Sulavesio saloje sulaikiusi dešimtis žmonių. Stichiją išgyvenę žmonės nusiaubė parduotuves ieškodami vandens, maisto ir kitų prekių.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė matę, kaip vietos gyventojai plėšia drabužių parduotuves. „Jeigu jie ims nešiojamuosius kompiuterius, pinigus ir t. t., imsimės veiksmų“, – tvirtino nacionalinės policijos vado pavaduotojas ir pridūrė, kad pareigūnai jau sulaikė 35 žmones.

Antradienio rytą Indoneziją supurtė dar du gana stiprūs žemės drebėjimai. Jie įvyko vienas po kito netoli Sumbos salos pietinių krantų. Ši vieta yra apytikriai už 1,6 tūkst. km į pietus nuo Sulavesio salos.