Stebint pasauliui, princas Harry ir Meghan Markle prisiekė amžiną meilę
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos pri­ncas Har­ry ir bu­vu­si JAV te­le­vi­zi­jos žvaigž­dė Meg­han Mark­le su­si­tuo­kė per Vin­dzo­ro rū­muo­se šeš­ta­die­nį įvy­ku­sią jau­di­nan­čią ce­re­mo­ni­ją, ku­rią ste­bė­jo šim­tai su­si­rin­ku­sių sve­čių ir prie Šv. Jur­gio kop­ly­čios su­si­bū­ru­si ger­bė­jų mi­nia ir ku­ri bu­vo tie­sio­giai trans­liuo­ja­ma vi­sa­me pa­sau­ly­je.

Jauniesiems apsikeitus įžadais ir žiedais, Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby, pasaulio anglikonų dvasinis lyderis, paskelbė juos vyru ir žmona.

Į vakarus nuo Londono esančios Vindzoro pilies Šv. Jurgio koplyčioje vyko Didžiosios Britanijos princo Harry ir buvusios JAV televizijos žvaigždės Meghan Markle jungtuvių ceremonija. Ją stebėjo 600 kviestinių svečių, tarp jų Britanijos mobarchė Elizabeth II jaunikio 92 metų amžiaus senelė, taip pat daugybė kino, muzikos ir sporto pasaulio garsenybių.

Į Vindzorą, esantį į vakarus nuo Londono, suplūdo apie 100 tūkst. žmonių, kurie stebi istorinį momentą. Visoje šalyje rengiamos gatvės šventės ir arbatos popietės.

Ceremonija vyko pagal tradicinį Anglikonų bažnyčios scenarijų, tačiau buvo ir staigmenų, įskaitant gospelo chorą ir energingą JAV pastorių.

Porą tuokė Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby, kuris sakė, kad jaunavedžiai yra „labai sąmoningi“ ir „susitelkę“.

Reuters/Scanpix nuotrauka

„Juos sieja gili meilė, ir tai yra nuostabu. Jie taip pat puikiai supranta vienas kitą ir vienas kitą palaiko, – kalbėjo arkivyskupas. – Tai matyti iš to, kaip jie reaguoja vienas į kitą, kaip jie rūpinasi vienas kitu.“

Iš pradžių M. Markle prie altoriaus ėjo viena, tačiau po to prie jos prisijungė jos būsimasis šešuras, Velso princas Charlesas, kuris nuotaką palydėjo vietoj jos tėvo, dėl sveikatos priežasčių negalėjusio dalyvauti ceremonijoje.

Reuters/Scanpix nuotrauka

Ypač daug kalbų sklando apie nuotakos suknelę. JAV dienraštis „The New York Post“ spėjo, kad užduotis ją sukurti buvo patikėta britų dizainerei Stellai McCartney. Tuo tarpu kiti buvo linkę manyti, jog nuotaka vilkės „Ralph and Russo“ apdarą.

Po ceremonijos 33 metų Harry ir 36 metų M. Markle atvira karieta išvyks į vestuvių procesiją per Vindzorą.

Reuters/Scanpix nuotrauka

Dešimtys karališkosios šeimos gerbėjų jau iš vakaro buvo užėmę vietas pirmosiose eilėse.

M. Markle, išsiskyrusi mulatė iš Los Andželo, laikoma šviežio oro gūsiu karališkojoje šeimoje, kuri, kaip dažnai manoma, yra pernelyg įsikibusi tradicijų.

AFP/Scanpix nuotrauka

Tačiau būsimos nuotakos šeimos „skeletai“ vos nenustelbė šventės. Jos tėvas Thomas Markle'as likus kelioms dienos iki ceremonijos pranešė joje nedalyvausiąs. Prieš tai jis įsivėlė į skandalą dėl pozavimo paparacų nuotraukoms, o likus kelioms dienoms iki vestuvių jam buvo atlikta skubi širdies operacija.

AFP/Scanpix nuotrauka

O M. Markle netikras brolis Thomas Markle'as Jr., kuris nebuvo pakviestas į vestuves, vis vien nuvyko į Didžiąją Britaniją ir kartu su savo buvusia žmona Tracy Dooley bei sūnumi Tyleriu, kanapes auginančiu ūkininku, davė virtinę interviu bulvariniams laikraščiams.

Dėl perdėto žiniasklaidos dėmesio M. Markle šeimai kilo klausimų, kaip Bakingamo rūmai rengiasi ateityje spręsti šį klausimą. Be to, dėl to gali dar suprastėti įtempti Harry santykiai su spauda, kurią jis kaltina dėl savo motinos Dianos mirties.

Harry ir Meghan suteikti Sasekso kunigaikščio ir kunigaikštienės titulai

Didžiosios Britanijos princas Harry ir jo nuotaka Meghan Markle po vestuvių bus žinomi kaip Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė, likus kelioms valandoms iki ceremonijos paskelbė Bakingamo rūmai.

„Karalienė Velso princui Henry šiandien su džiaugsmu suteikė kunigaikščio titulą. Jo titulai bus Sasekso kunigaikštis, Dambartono grafas ir Kilkilo baronas“, – nurodoma Rūmų paskelbtame pranešime.

George

„Taigi princas Harry taps Jo Karališkąja Aukštybe Sasekso kunigaikščiu, o panelė Meghan Markle po santuokos taps jos Karališkąja Aukštybe Sasekso kunigaikštiene.“

Kunigaikščio titulas yra aukščiausias britų kilmingųjų luomo titulas. Pagal tradiciją sūnums karališkojoje šeimoje suteikiama po titulą kiekviename iš trijų istorinių kraštų – Anglijoje, Škotijoje ir Airijoje, – kurie sudaro Jungtinę Karalystę.

Victoria ir Davidas Beckhemai atvyksta į ceremoniją. AFP/Scanpix nuotrauka

Likus kelioms valandoms iki savo 2011 metais įvykusių vestuvių princas Williamas, Harry brolis ir vyriausiasis pabrolys, tapo Kembridžo kunigaikščiu, Straterno grafu ir Karikferguso baronu.

AFP/Scanpics nuotrauka

Saseksas yra istorinė grafystė Anglijos pietryčių pakrantėje, turinti apie 1,6 mln. gyventojų. Jos pavadinimas siejamas su pietų saksais. Grafystės pagrindinis miestas – Braitonas, madingas pajūrio kurortas.

AFP/Scanpix nuotrauka

Dambartonas yra Škotijos miestas, įsikūręs ant šiaurinio Klaido upės kranto, o Kilkilas yra nedidelis žvejų miestelis Šiaurės Airijos Dauno grafystėje.

Škotijoje į porą bus kreipiamasi „Dambartono grafas ir grafienė“.

Į Šv. Jurgio koplyčią Vindzore plūsta karališkųjų vestuvių svečiai

Į Šv. Jurgio koplyčią Vindzoro pilyje, kur šeštadienį Didžiosios Britanijos princas Harry ir buvusi JAV aktorė Meghan Markle prisieks amžiną meilę, plūsta vestuvių ceremonijos svečiai.

Televizijos reportažuose buvo matyti, kaip į koplyčią atvyko JAV aktorė, pokalbių laidų žvaigždė Oprah Winfrey, taip pat britų aktorius Idrisas Elba, abiejose Atlanto vandenyno pusėse gerai žinomas dėl savo vaidmenų serialuose „Blakė“ (The Wire) ir „Liuteris“ (Luther).

AFP/Scanpix nuotrauka

Virtinė Britanijos ir Šiaurės Amerikos garsenybių yra tarp 600 svečių, pakviestų į Šv. Jurgio koplyčią stebėti jungtuvių ceremonijos, tarp jų buvę M. Markle kolegos iš populiaraus JAV serialo apie teisininkų gyvenimą „Kostiumuotieji“ („Suits“ ).

Reuters/Scanpix nuotrauka

Tarp svečių yra ir buvusios princo Harry merginos Chelsy Davy ir Cressida Bonas.

Į ceremoniją koplyčioje pakviesti ir Harry motinos, velionės princesės Dianos, brolis ir dvi seserys. Televizijos reportažuose buvo matyti, kaip į koplyčią atvyko Dianos brolis, grafas Charles'as Spenceris.

Reuters/Scanpix nuotrauka.

Tarp atvykstančiųjų buvo pastebėtas ir britų dainininkas Jamesas Bluntas, kurį išgarsino dainą „You're Beautiful. Jis, kaip ir princas Harry, yra buvęs britų armijos karininkas.

Po jungtuvių karalienė Elizabeth II Vindzoro pilies Šv. Jurgio salėje 600 svečių surengs priėmimą. Tuo tarpu sosto įpėdinis, Harry tėvas Velso princas Charles'as, Frogmoro rezidencijoje rengia kviestinę vakarienę 200 šeimos draugų.

AFP/Scanpix nuotrauka

Nei JAV prezidento Donaldo Trumpo, nei britų premjerės Theresos May vestuvėse nebus, nes buvo nuspręsta į svečių sąrašą politinių lyderių neįtraukti.