Staigūs potvyniai pareikalavo gyvybių Kalabrijoje
Ita­li­jos pie­ti­nia­me Ka­lab­ri­jos re­gio­ne stai­ga pa­tvi­nus kal­nų upei žu­vo ma­žiau­siai 11 žy­gei­vių, o dar pen­kių žmo­nių bu­vo ieš­ko­ma.

Kelios žygeivių grupės buvo užkluptos žaibiško potvynio pirmadienio popietę Raganelo upės tarpeklyje Kozencos miesto apylinkėse. Vietos tarnybos nurodė, kad 23 žmonės buvo išgelbėti. Dienraštis „Corriere della Sera“ pranešė, kad žuvo keturi vyrai ir tiek pat moterų, o tarp 23 išgelbėtų žmonių buvo du vaikai, įskaitant hipotermijos ištiktą mergaitę, kuri sraigtasparniu buvo nugabenta į ligoninę. Pasak laikraščio, tarp penkių dingusiais paskelbtų žmonių yra ir vietos gidas.

Nelaimė ištiko dvi keliautojų grupes po 18 žmonių. Sutemus gelbėtojai toliau ieškojo dingusių žmonių pasitelkę galingus prožektorius. Vienas olandų žygeivis vietos žiniasklaidai pasakojo: „Netikėtai mus užgriuvo tikra vandens lavina. Niekam nebeturėjome laiko. Man pasisekė. Tai buvo neįtikėtina.“

Kiek anksčiau pirmadienį šioje Kalabrijos regiono dalyje, netoli provincijos sostinės Kozencos, kelias valandas pliaupė smarkus lietus ir siautė vėjas. Vakarop orai aprimo.

Lankyti Raganelo upės išgraužtus įspūdingus tarpeklius dėl maršruto pavojingumo rekomenduojama tik patyrusiems žygeiviams. Ši kalnų upė tam tikru metu laiku išsilieja iš krantų, todėl maršrutai uždaromi.