Sprogimo Magnitogorsko daugiabutyje aukų padaugėjo iki 28
Ru­si­jos Ura­lo re­gio­no mies­te Mag­ni­to­gors­ke gel­bė­to­jams iš nu­ma­no­mo du­jų spro­gi­mo su­griau­tos dau­gia­bu­čio laip­ti­nės griu­vė­sių iš­trau­kus dar vie­ną la­vo­ną tra­ge­di­jos au­kų pa­dau­gė­jo iki 28.

„Ištrauktas 23-os žuvusiosios kūnas, tai moteris“, – naujienų agentūrai „Interfax“ patvirtino Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovai.

„18 val. 45 min. (Maskvos, 17 val. 45 min. Lietuvos laiku) duomenimis, nuo paieškų ir gelbėjimo operacijos pradžios iš po griuvėsių ištraukti 30 žmonių, 24 iš jų žuvo, tarp jų du vaikai“, – sakė Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovai.

Vėliau pranešta apie aptiktą 28 žuvusiojo kūną. „Tai – berniukas“, – informavo Nepaprastųjų situacijų ministerija. Nelaimė pareikalavo jau keturių vaikų gyvybių.

Dar 13 žmonių tebelaikomi dingusiais.

Dirbdami esant –27 laipsnių šalčiui gelbėtojai atidžiai apžiūri sudarkytas betono ir metalo nuolaužas.

Jų pastangos pasiteisino antradienį, kai buvo rastas gyvas ir perduotas motinai 10 mėnesių kūdikis, tačiau dabar viltys rasti daugiau gyvų išlikusių žmonių pamažu gęsta.

Anksčiau buvo išgelbėti šeši žmonės, įskaitant du vaikus.

„Darbas tęsiasi 24 valandas per parą“, – nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerija ir pridūrė, kad per pastarąją parą 50 sunkvežimių išvežė iš įvykio vietos išvežė 800 kvadratinių metrų griuvėsių.

Pirmadienį anksti ryte nugriaudėjęs sprogimas, veikiausiai sukeltas dujų nuotėkio, 1973 metų statybos 10 aukštų blokiniame name sugriovė vieną iš 12 laiptinių.

Liudininkai pasakoja apie „ugnies bangą“ ir sako, kad sprogimas buvo toks galingas, kad šalia esančiuose pastatuose išdužo langų.

Sovietmečiu pastatytame blokiniame daugiabutyje gyveno apie 1 100 žmonių, tad po sprogimo dešimtys gyventojų tapo benamiais.