Smūgiai žlugdo taikos pastangas
Pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis su­in­ten­sy­vė­ję ne­ra­mu­mai tarp Iz­rae­lio ir Ga­zos Ruo­žo pa­kurs­tė būgš­ta­vi­mus, kad tarp šių konf­lik­to ša­lių ga­li kil­ti nau­jas ka­ras.

Izraelio kariuomenė pranešė nuo pirmadienio popietės smogusi į maždaug 150 taikinių Gazos Ruože. Tuo metu į Izraelio teritoriją buvo paleista apie 400 raketų ir minosvaidžių sviedinių. Dešimtis jų numušė priešraketinės gynybos sistemos, o dauguma kitų nukrito atvirose vietose.

Per Izraelio aviacijos smūgius žuvo mažiausiai šeši palestiniečiai ir buvo sugriautas islamistų judėjimo „Hamas“ televizijos „al Aqsa“ pastatas. Kariškiai sakė, kad ši stotis „prisideda prie „Hamas“ karinių veiksmų“. Po smūgio televizijai Gazos kovotojai grasino surengsiantys naują griežtą atsaką.

Izraelio policija vėliau pranešė, kad į Aškeloną buvo paleista daugiau raketų. Islamistų judėjimas „Hamas“ pareiškė smarkiau atakuosiantis ir apšaudysiantis raketomis Izraelio miestus Ašdodą ir Beer Ševą, jeigu žydų valstybė toliau rengs antskrydžius Gazos Ruože.

Šie susirėmimai įsiplieskė po sekmadienį Izraelio specialiųjų pajėgų surengtos slaptos operacijos. Kilus susišaudymui žuvo septyni palestiniečių kovotojai, taip pat vienas Izraelio kariuomenės karininkas.

Gazos Ruožą valdantis „Hamas“ pažadėjo atkeršyti. Kovotojai atsakė raketomis ir minosvaidžių ugnimi. Vienai raketų pataikius į autobusą, buvo sunkiai sužeistas žydas karys. Tada Izraelis surengė virtinę antskrydžių.

Izraelis ir Gazos Ruožą valdantis „Hamas“ nuo 2008 metų kariavo tris kartus.