Smogta Sirijos režimo kariniams daliniams
JAV va­do­vau­ja­mos koa­li­ci­jos avia­ci­ja smo­gė ke­liems ka­ri­niams tai­ki­niams Si­ri­jos ry­tuo­se, ket­vir­ta­die­nį anks­ti ry­te pra­ne­šė vals­ty­bi­nė ži­niask­lai­da, nu­ro­džiu­si, kad smū­giai pa­da­rė tik ma­te­ria­li­nės ža­los.

„Šį rytą buvo smogta mūsų karinėms pozicijoms rajone tarp Abu Kamalio ir Hmeimeho. Tai buvo Amerikos koalicijos aviacijos ataka“, – nurodė valstybinė naujienų agentūra SANA, remdamasi kariniais šaltiniais.

Vienas neįvardytas šaltinis agentūrai sakė, kad smūgiai padarė materialinės žalos, bet aukų buvo išvengta, vėliau patvirtinta, jog praėjusią naktį žuvo mažiausiai 12 Damasko režimui lojalių pajėgų kovotojų.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad antskrydį surengė JAV vadovaujama koalicija.

Anot jos, buvo atakuotas rajonas piečiau Abu Kamalio, kur išpuolius dažnai rengia džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ kovotojai.

„Per smūgį buvo sunaikintos mažiausiai trys transporto priemonės“, – sakė SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Jis nurodė, kad per antskrydį žuvę dvylika režimui lojalių pajėgų kovotojų buvo ne sirai, tačiau nepateikė daugiau jokių detalių.

Abu Kamalis ir Hmeimehas yra rytinėje Deir az Zoro provincijoje, kur Rusijos remiami Sirijos režimo pajėgų kariai ir JAV vadovaujama koalicija vykdo atskiras karines operacijas prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“.

Režimo pajėgos yra užėmusios pozicijos Eufrato upės vakarų krante, o JAV palaikomos Sirijos demokratinės pajėgos (SDF), kurdų ir arabų kovotojų aljansas, kontroliuoja didžiąją dalį teritorijos į rytus nuo Eufrato.

JAV vadovaujama koalicija ir SDF, šiuo metu mėginančios išstumti „Islamo valstybės“ kovotojus iš paskutinių jų kontroliuojamų kaimų rytiniame Eufrato upės krante, kol kas nekomentavo valstybinės žiniasklaidos pranešimų apie ketvirtadienio smūgius.