Slovakijoje nušautas žurnalistas
Slo­va­ki­jo­je sa­vo na­muo­se bu­vo nu­šau­ti ti­ria­mo­sios žur­na­lis­ti­kos straips­nius ren­gęs re­por­te­ris Ja­nas Ku­cia­kas ir jo drau­gė, pir­ma­die­nį pra­ne­šė ša­lies po­li­ci­jos va­do­vas. 27 me­tų J. Ku­cia­kas dau­giau­siai dė­me­sio sky­rė ty­ri­mams, su­si­ju­siems su mo­kes­ti­niu su­kčia­vi­mu.

Kaip informavo policijos vadovas Tiboras Gašparas, kūnai buvo aptikti sekmadienį vakare poros namuose į rytus nuo sostinės Bratislavos esančiame Velka Mačos mieste.

Policijos pareigūnai atvyko apžiūrėti namo sulaukę vieno sunerimusio šeimos nario prašymo.

Gašparas sakė, kad šis nusikaltimas „veikiausiai susijęs su J. Kuciako tiriamąja veikla“. Tačiau pakomentuoti išsamiau policijos vadovas atsisakė.

Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico pareiškė, jog tai bus galima laikyti „beprecedente ataka prieš žiniasklaidos laisvę ir demokratiją Slovakijoje“, jei pasitvirtins įtarimai, kad žurnalistas iš tiesų buvo nužudytas dėl savo profesinės veiklos.

Gašparas sakė, kad J. Kuciakas buvo nušautas į krūtinę, jo draugė – į galvą. Pora buvo nužudyta kažkuriuo metu tarp ketvirtadienio ir sekmadienio.

Policijos vadovas pridūrė, jog „Slovakija pirmą kartą susidūrė su tokia beprecedente ataka prieš žurnalistą“.

Kuciakas dirbo naujienų portale Aktualne.sk ir daugiausiai dėmesio skyrė mokestiniam sukčiavimui.

Paskutinis jo straipsnis buvo apie verslininką, kuris įtariamas pardavęs butus daugiabučių komplekse savo įmonėms. Žurnalistui kilo abejonių dėl tokios verslo logikos ir jis darė prielaidą, jog tokiu būdu bandoma išsisukti nuo mokesčių.

Pernai J. Kuciakas parašė skundą policijai, kai po vieno savo straipsnio sulaukė grasinimų iš kito verslininko Mariano Kočnero.

Gašparas sakė, kad tyrėjų taikiklyje bus visi asmenys, bendravę su žurnalistu.

Jis pridūrė, kad kai kuriems Aktualne.sk reporteriams bus suteikta policijos apsauga, tačiau daugiau jokių detalių nepateikė.