Skripalių nuodytojas – Rusijos didvyris, GRU pulkininkas
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos ti­ria­mo­sios žur­na­lis­ti­kos gru­pė „Bel­ling­cat“ tre­čia­die­nį pa­skel­bė nu­sta­čiu­si, kad vie­nas iš dvie­jų įta­ria­mų­jų by­lo­je dėl bu­vu­sio dvi­gu­bo ru­sų agen­to Ser­ge­jaus Skri­pa­lio ap­nuo­di­ji­mo pie­tų Ang­li­jo­je yra aukš­tų ap­do­va­no­ji­mų pel­nęs Ru­si­jos ka­ri­nės žval­gy­bos tar­ny­bos GRU pul­ki­nin­kas.

„Bellingcat“ nurodė, įtariamasis, naudojęsis Ruslano Boširovo vardu išduotu pasu, iš tikrųjų yra pulkininkas Anatolijus Čepiga, kuriam 2014 metais buvo skirtas aukščiausias šalies apdovanojimas – Rusijos didvyrio medalis.

Britanija kaltina R. Boširovą ir antrąjį įtariamąjį – Aleksandrą Petrovą – kovo 4-ąją mėginus Solsberio mieste nužudyti buvusį GRU pulkininką S. Skripalį ir jo dukterį Juliją Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Jungtinė Karalystė sako mananti, kad leidimas įvykdyti šią ataką buvo suteiktas „Rusijos valstybės aukščiausiu lygmeniu“. Maskva šiuos kaltinimus įnirtingai neigia.

Maskva „Bellingcat“ pareiškimo kol kas nekomentavo.

Abu įtariami rusai neseniai davė interviu Kremliaus finansuojamai televizijai RT ir teigė, kad Solsberyje lankėsi kaip turistai, taip pat tvirtino niekaip nesantys susiję su Skripalių apnuodijimu. Vyrai taip pat neigė britų pareiškimus, kad jie yra Rusijos karinės žvalgybos karininkai ir tikino užsiimantys maisto papildų verslu.

„Bellingcat“ nurodė įdėmiai išanalizavusi Rusijos karinių akademijų absolventų nuotraukas ir vienoje grupinėje fotografijoje pastebėjusi vyrą, panašų į R. Boširovą. Galiausiai paieškos naudojantis internete prieinamomis nutekintomis Rusijos duomenų bazėmis atvedė prie vieno karininko – A. Čepigos. Grupei pavyko surasti A. Čepigos paso failą, datuotą 2003 metais. Jame esančioje nuotraukoje matomas asmuo yra labai panašus į R. Boširovą.

Tyrėjai nurodė, kad A. Čepiga ne kartą buvo pasiųstas į Čečėnija, kur Rusijos pajėgos kovojo su islamistais sukilėliais. Grupė atkreipė dėmesį, kad šis karininkas 2014-ųjų gruodį buvo apdovanotas Rusijos didvyrio medaliu, todėl labai tikėtina, kad šis apdovanojimas jam buvo skirtas už veiksmus separatistinio konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje.