Skripalių nuodytojai – pirmą kartą viešumoje – Kremliaus televizijoje
Du vy­rai, Lon­do­no kal­ti­na­mi ap­nuo­di­jus bu­vu­sį dvi­gu­bą ru­sų šni­pą Ser­ge­jų Skri­pa­lį ir jo du­krą Ang­li­jos Sols­be­rio mies­te, ket­vir­ta­die­nį Krem­liaus fi­nan­suo­ja­mai te­le­vi­zi­jai RT tvir­ti­no šia­me mies­te ap­si­lan­kę tu­ris­ti­niais tiks­lais, ir su pa­si­kė­si­ni­mu nu­žu­dy­ti ne­tu­rin­tys nie­ko bend­ra.

Ruslanas Boširovas ir Aleksandras Petrovas ketvirtadienį pirmąkart pasirodė viešumoje. Interviu RT jie sakė, kad Anglijos pietinis Solsberio miestas, kuriame jie lankėsi kovą, yra „nuostabus“. Vyrai tvirtino norėję pamatyti žymiąją Solsberio katedrą.

RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian anksčiau ketvirtadienį pareiškė, kad paėmė interviu iš R. Boširovo ir A. Petrovo, ir pridūrė esanti tikra, jog kalbėjosi „su tais žmonėmis“.

„Jie parodė man savo pasus, tačiau ir vizualiai jie panašūs į publikuotose nuotraukose matomus asmenis“, – sakė ji.

„Draugai jau seniai mums patarė apsilankyti šiame puikiame mieste“, – sakė A. Petrovas interviu RT.

„Nuo pat pradžių planavome nuvykti į Londoną ir, grubiai tariant, atitrūkti. Tai buvo ne verslo kelionė. Viską suplanavome taip, kad pabūname ir Londone, ir į Solsberį nuvažiuojame“, – kalbėjo jis.

R. Boširovas savo ruožtu sakė, kad Solsberis yra turistinis miestas su visoje Europoje žinoma katedra.

Abu vyrai taip pat tvirtino „nedirbantys GRU“ (Rusijos karinėje žvalgyboje).

Iš R. Boširovo ir A. Petrovo interviu ėmusi RT vyriausioji redaktorė M. Simonjan savo kanale socialiniame tinkle „Telegram“ parašė: „Kas jie, ką veikė Anglijoje, ar iš tiesų yra tie, kuo prisistato – aš nežinau ir negaliu žinoti. Pasistengiau užduoti jiems konkrečiai tuos klausimus, kurie rūpi visuomenei“.

„Jų atsakymai – jų atsakomybė. Kiekvieno žiūrovo teisė pasirinkti – tikėti jais ar ne. Sąmoningai nekomentuoju savo įspūdžių. Išskyrus galbūt tai, kad jie labai nervinosi ir prakaitavo“, – pažymėjo ji.

Rugsėjo 5 dieną Didžiosios Britanijos policija paskelbė, kad A. Petrovas ir R. Boširovas, įtariami Rusijos karinės žvalgybos (GRU) pareigūnai, kaltinami sąmokslu nužudyti S. Skripalį ir jo dukrą Juliją, vardus.

Britanija paskelbė stebėjimo kamerų įrašų ir nuotraukų, kur matomi tie du vyrai, vaikštantys rajone, kur gyveno S. Skripalis.