Skandalas išvertė Peru prezidentą iš posto
Pe­ru pre­zi­den­tas Ped­ro Pa­blo Kuc­zyns­ki tre­čia­die­nį krei­pė­si į tau­tą ir pa­skel­bė at­sis­ta­ty­di­nan­tis Kong­re­so bal­sa­vi­mo dėl jo ap­kal­tos iš­va­ka­rė­se.

79 metų buvęs Volstrito bankininkas buvo kritikuojamas dėl savo ryšių su Brazilijos statybų milžine „Odebrecht“. Prezidentas neigė kaltinimus, kad jis yra paėmęs kyšių, bet pareiškė, kad jo atsistatydinimas bus „geriausia šaliai“.

„Atsidūriau šioje sunkioje padėtyje, dėl kurios neteisingai atrodau esąs kaltas, todėl manau, kad šaliai bus geriausia, jeigu atsistatydinsiu iš Respublikos prezidento pareigų“, – per televiziją paskelbė P. P. Kuczynski.

Prezidentas sėdėjo prie poliruoto konferencijų stalo, o už jo stovėjo paniurę vyriausybės nariai.

„Nenoriu būti kliuvinys, kad šalis toliau kentėtų dėl pastarojo meto neaiškumo“, – sakė P. P. Kuczynski.

Pernai gruodį P. P. Kuczynski per plauką išvengė apkaltos, kai nedidelė grupelė opozicijos politikų, tarp jų buvusio valstybės vadovo Alberto Fujimori sūnus Kenji Fujimori , per balsavimą parlamente susilaikė.

A. Fujimori tuo metu dar kalėjo, tačiau apkaltos išvengęs P. P. Kuczynski netrukus humanitariniais pagrindais suteikė jam malonę.

Kad netektų surengti pirmalaikių rinkimų neramiu laikotarpiu, tvyrant dideliam rinkėjų nepasitenkinimui politinėmis partijomis, prezidento pareigas veikiausiai perims viceprezidentas Martinas Vizcarra, šiuo metu dirbantis Peru ambasadoriumi Kanadoje.