Sirijos sukilėliai: kol Al Assadas lieka, Vakarų smūgiai tėra „farsas“
Si­ri­jos opo­zi­ci­ja šeš­ta­die­nį par­eiš­kė, kad Va­ka­rų smū­giai vy­riau­sy­bės ka­ri­nėms po­zi­ci­joms yra ne­pa­kan­ka­mi, ir tei­gė, kad kol pre­zi­den­tas Bas­ha­ras al As­sa­das lie­ka val­džio­je, tai te­bus „far­sas“.

JAV, JK ir Prancūzijos smūgiai buvo suduoti po įtariamos cheminės atakos, prieš savaitę įvykdytos sukilėlių mieste Dumoje netoli Damasko. Gelbėtojai ir medikai pranešė, kad per tą ataką žuvo daugiau kaip 40 žmonių.

„Bausti nusikaltimo įrankį paliekant nusikaltėlį – farsas“, – rašė Dumą kontroliavusios sukilėlių grupuotės „Jaish al Islam“ svarbus narys Mohammadas Alloushas.

Kiti opozicijos nariai skundėsi, kad šie smūgiai nesutrukdys B. al Assadui toliau žudyti civilių įprastiniais ginklais.

Sirijos derybų komisijos (SDK), pagrindinės opozicijos grupės, prezidentas Nasras al Hariri sakė, kad B. al Assadas toliau naudos kitus letalius ginklus.

„Galvoju, kad režimas nerizikuos vėl panaudoti cheminius ginklus Sirijoje. Jis naudos tik statines su sprogmenimis, kasetines bombas“, – sakė jis.

SDK narys Hadi al Bahra sakė, kad minimi smūgiai tikrai pasiuntė žinią Sirijos režimui, bet – nepakankamai stiprią.

„Šiandienos raketinės atakos Assadui pasiuntė vieną žinią: „Negali toliau žudyti Sirijos vaikų cheminiais ginklais, naudok tik įprastinius ginklus“. Gėda žmonijai“, – sakė jis.

Kitą dieną po balandžio 7 dienos cheminės atakos Dumoje režimas ir jo sąjungininkė Rusija paskelbė, kad „Jaish al Islam“ sutiko pasitraukti iš šio miesto, kuris buvo paskutinė sukilėlių atrama buvusiame opozicijos bastione Rytų Gutoje.

Vasario viduryje pradėjęs oro ir sausumos puolimą, režimas atsikovojo beveik visą šalia Damasko esančią Rytų Gutą.

Nuo pilietinio karo pradžios 2011 metais Sirijos opozicija ne kartą reikalavo B. al Assado pasitraukimo.

Tačiau jis sugebėjo išsilaikyti valdžioje ir, antskrydžiais padedant Rusijai, atkovojo iš sukilėlių dideles teritorijas.